Aglomeracja

Pomoc dla powstańców Czerwca’56

panorama poznan 56  Foto: filmpolski.pl

panorama poznan 56 Foto: filmpolski.pl

Rząd na wniosek wojewody wielkopolskiego Piotra Florka przyznał środki finansowe w wysokości 500 tysięcy złotych dla uczestników Powstania Czerwiec ‘56 znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Przyznane pieniądze skierowane będą przez wojewodę do uprawnionych osób w formie świadczeń społecznych, jako symboliczna rekompensata dla żyjących bohaterów tamtych wydarzeń. Wsparcie finansowe trafi na konta osób, które obecnie są w trudnej sytuacji finansowej, a przed pół wiekiem doznali uszczerbku na zdrowiu, represji w miejscach zatrudnienia (np. zwolnienie z pracy), prześladowań ze strony funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa czy też mają szczególne zasługi w niesieniu pomocy ofiarom Powstania.

Pomoc finansowa w kwocie 500 tys. zł była już przyznawana w latach 2006, 2008 i 2010. W ubiegłym roku pieniądze otrzymały 173 osoby.

Wojewoda powołał już komisję, której zadaniem będzie opiniowanie wpływających do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego wniosków. Termin ich składania mija z końcem kwietnia 2011 roku.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz