K U L T U R A

Czy potraficie zrobić FIKOŁKA?

wieczor_kabaretowy slider  Foto:

wieczor_kabaretowy sliderNie wszyscy znają FIKOŁKA – a to Festiwal Kabaretów Studenckich, który wystartuje w Poznaniu już po raz piąty!

F.I.K.O.Ł.E.K., czyli Fajna Impreza Kultury Ogólnopolskiej Łączącej Elity Kabaretowe to szansa dla młodych kabaretów z ważną legitymacją studencką, które mają ciekawe,świeże pomysły i dopiero zaczynają swoją przygodę na prawdziwej scenie. Festiwal ma charakter konkursu – studenci mogą zgłaszać się w dwóch kategoriach: kabaret i stand up comedy. O ile oglądanie pierwszej z nich stało się już niemalże narodowym hobby, o tyle druga jest młodą formą, która w dużej mierze opiera się na charyzmie kabareciarza, jego kontakcie z publicznością i polega na dowcipnym komentowaniu bieżących wydarzeń i życia codziennego (dodatkowo tutaj najważniejszy nie jest status studenta, a debiut w tej kategorii).

W tym roku V edycja imprezy organizatorzy chcą uczcić w wyjątkowy sposób i zaprezentować nowy logotyp festiwalu ogłaszając konkurs na znak firmowy imprezy.

Zasady są proste, znak firmowy powinien oddawać charakter imprezy studenckiej, a co za tym idzie przy projektowaniu nie wyznaczono żądnych granic! Wszystkie chwyty graficzne, plastyczne są dozwolone. Logo będzie pojawiało się w całej Polsce, ponieważ impreza ma charakter ogólnopolski.

Poza sławą autora nowego znaku Festiwalu Kabaretów Studenckich F.I.K.O.Ł.E.K. organizatorzy gwarantuą: dożywotnią darmową wejściówkę dla dwóch osób na Festiwal Fikołek, miejsce w jury imprezy, kolacje z gwiazdami kabaretu. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca.

Wcześniej można poczuć klimat studenckiego kabaretu imprezy na Przedbiegach Fikołkowych, które odbędą się 23 marca. Wystąpi kabaretu Szarpanina ze Szczecina. Festiwal rozpocznie się natomiast 1 kwietnia – w prima aprilis!

Więcej informacji na stronie www.fikolek.com

Nie wiemy, czy zaprzyjaźniony z Lepszym Poznaniem kabaret Czesuaf wystąpi podczas piątego FIKOŁKA, ale  na 100%  polecamy dobry poznański humor! Numer bardzo na czasie!

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz