Stare Miasto

50 plus! – plus ogrom propozycji!

50 plus  Foto: Copyright: marek zakrzewski

W weekend 12-13 marca naprawdę warto zarezerwować czas, by przyjść na targi Aktywni 50+. Można tu będzie zobaczyć nie tylko to, co osobom dojrzałym oferuje rynek, ale także poznać różnorodne propozycje organizacji pozarządowych i poznańskich jednostek miejskich.

50 plus Foto: Copyright: marek zakrzewski

fot: 50plus.mtp.pl

Na targach prezentowane będą produkty i usługi przygotowane specjalnie z myślą o dojrzałych klientach: od propozycji form wypoczynku po ofertę instytucji finansowych.

To także doskonała okazja, by zadbać o swoje zdrowie i kondycję, korzystając z targowej oferty bezpłatnych badań profilaktycznych: poziomu cukru we krwi, poziomu cholesterolu, trójglicerydów, pomiaru ciśnienia tętniczego, a także procentowego pomiaru zawartości tkanki tłuszczowej, masy ciała i obleczenia BMI. Specjaliści udzielać będą porad diabetycznych i dietetycznych. Panie będą mogły wykonać badania mammograficzne. Na tych, których ciekawią zagadnienia związane z modą i urodą w dojrzałym wieku, czekają konsultacje z kosmetyczkami i wizażystkami. Będzie też okazja, by poszerzyć wiedzę z zakresu nowych technologii i technik komunikacyjnych.
Udział w warsztatach artystycznych i edukacyjnych pozwoli na odnalezienie nowych zainteresowań, da szansę rozwoju pasji i talentów. Wysłuchać będzie można ciekawych prelekcji dotyczących m.in. zdrowia, bezpieczeństwa, wolontariatu 50+. Dla tych, którzy poszukują pracy, zostaną zorganizowane warsztaty, a w punkcie doradztwa zawodowego będzie można indywidualnie porozmawiać z doradcami.
Zorganizowane zostaną także trzy specjalne przestrzenie sportowe. Na jednej z nich odbywać się będą pokazy i zajęcia szkoleniowe z różnorodnych dyscyplin, a wśród nich: qigong leczniczy, czyli starochińskie ćwiczenia usprawniające, joga, zajęcia taneczno-ruchowe, choreoterapia, nordic walking, tai chi i aerobic. Powstanie strefa Speed Badminton Park, w której można będzie nauczyć się grać, a potem wziąć udział w turniejach. Specjalną przestrzeń będzie miał prowadzony non stop kurs nordic walking.

I w sobotę, i w niedzielę na terenie targów odbywać się będą koncerty. Zobaczymy występy: duetów operetkowych, zespołu wokalnego Affabre Concinui, Chóru Kameralnego UAM w repertuarze Kabaretu Starszych Panów oraz Haliny Kunickiej i Ireny Santor przy akompaniamencie Czesława Majewskiego.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz