Sport

Zielona rewolucja będzie walczyła

Warta Poznań  Foto: Warta Poznań

Warta Poznań Foto: Warta PoznańOgrom zmian w pierwszoligowej Warcie zobowiązuje. Najpierw Izabella Łukomska-Pyżalska przejmuje prezesurę w zarządzie klubu spłacając jego zadłużenie. Następnie duża aktywność w zimowym oknie transferowym, która przynosi realne wzmocnienia dla zespołu.

Warta w tabeli po rundzie zimowej jest 16. ze stratą do prowadzącego ŁKSu Łódź  26 punktów. Zespół jest trzeci od końca co oznacza, że jest w strefie spadkowej. Najważniejsze jest teraz dla zespołu utrzymanie się w lidze “Jeżeli z pierwszych dwóch meczów przywieziemy cztery punkty utrzymam Warte w lidze” zapewnia trener Bogusław Baniak. Na temat samego przygotowania zespołu do rozgrywek trener powiedział, że “po za nie do końca pewną grą obrony, zespół gotowy jest w stu procentach i jest dobrze przygotowany i poukładany. Zespół w zimowym oknie transferowym zasiliło 9 zawodników z czego trener Baniak nie ukrywa, że szansę na grę w podstawowym składzie wiosną ma sześciu z nich.

Pierwszy mecz w rundzie wiosennej Warta rozegra w Niecieczy. Trener jak i sami zawodnicy są bardzo zaniepokojeni przed tym meczem, ponieważ boisko ich rywala nie nadaje się do gry, a mimo to tamtejsi działacze wyrazili zgodę na jego rozegranie. “Poprosiłem znajomych trenerów z Rzeszowa, by pojechali do Niecieczy, obejrzeli płytę boiska. Stwierdzili krótko, że jest zmrożona i nie nadaje się do grania (…) Najwyraźniej ambicje tamtejszych działaczy są chyba takie, że chcą usiąść z kawą na trybunie honorowej i patrzeć na rzeź”. “Jeśli nikomu nie zależy na naszych nogach, na naszym zdrowiu, to trudno. Pojedziemy na mecz po to, by wygrać” dodał kapitan Warty Tomasz Magdziarz.

Warta także zaprasza swoich wszystkich obecnych i przyszłych kibiców na swój profil na portalu społecznościowym facebook Warta Poznań. Na profilu będzie można śledzić najnowsze wydarzenia oraz inicjatywy związane z klubem.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz