Aglomeracja

Ani słowa o Poznaniu i o emie

Fakt 20 stycznia 2011  Foto:

Miłość jaka jest? Że co? No, że jak jest, to się kocha. Nie ma innej możliwości. Dlatego „Alicja wciąż kocha Colina!”. To jasne. „Po tym, co jej zrobił?” – pyta czwartkowy „Fakt”. Gdybyśmy byli złośliwi, powiedzielibyśmy: tym bardziej. Bo co zrobił Colin Alicji? Henryka!

Fakt 20 stycznia 2011My, którzy kochamy i kochaliśmy wielokroć, wiemy już, że w ten sposób zadają pytania ci, co miłowali jak psy dziada.

A dziś na jedynce bulwarówki nie ma nic o psach. Jest za to o dziadach. „Szok! 30 tys. odprawy dla posła”, nakręcają redaktorzy nas, maluczkich, którzy taką kasę znamy tylko z programów z Krzysztofem Ibieszem (o którym tabloid skandalicznie milczy!).

Nie wiem, czy pan Krzysiek jest na Facebooku, na którym wrze. Sami sprawdźcie. Ja wracam do Alicji, bo zawsze miałem słabość do nieszczęśliwych zakończeń.

PS Dziś nie będzie nic o Poznaniu. Bo, wyglądam za okno i widzę, że to miasto ma się dobrze. Tym bardziej, że „Fakt” milczy o Poznaniu na ogólnopolskiej jedynce. A im bardziej milczy, tym większy mi wąs wyrasta na ręce. Wiecie, czyj to wąs.

Pozdrawiam Was wieczorową porą

Laki Lolo

I o emeryturach też nic

Cud, całopalenie, potop, śmierć, katastrofa. I jeszcze jawnogrzesznica. Dzisiejsza jedynka „Superaka” niemal w rejestrach biblijnych.

SE 20 01 2010Szkoda, że szpetna, sorokinowska mowa rosyjskich kontrolerów przełamuje ramy stylu. Cóż za brak taktu. Nie mogli złorzeczyć piękną frazą Puszkina?

Wieczorny kur zapiał. To znaczy – tak sobie wyobrażam, bo jedyny drób w okolicy spoczywa w mojej zamrażalce i ani myśli piać. Ale wierzę, że jakiś kur zapiał. Gdzieś. Gdzie on był, jest? Czy to ważne?

PS Czy jasnowidzenie jasnowidza kwalifikuje wzmiankowanego do procesu beatyfikacyjnego?

Eulalia Wiącek

/


Więcej wpisów na blogu www.bulwarjedynki.blogspot.com

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz

  • No chyba już przerośliście samych siebie. Co to ma być. Przegląd szmatławych gazetek? A gdzie “Gazeta Wyborcza”? Gdzie “Głos Wielkopolski”? Gdzie “Rzeczpospolita”? Gdzie “Dziennik Gazeta Prawna”????

  • hahah i jeszcze Dziennik pana ksiedza Rydzyka, to chyba zartobliwe ma byc z przymrożeniem oka pyrus! chyba lepszy takie przeglad niz rzyganie smolenskiem na polowie stron Wyborcza, Dziennika a zwlaszca Rzepy! Fajny tekst!