K U L T U R A

Kabaret Czesuaf “STEREOTYPY”

Kabaret Czesuaf w programie STEREOTYPY  Foto: Piotr Rychter

Potocznie uważa się, że kabareciarz prywatnie jest poważny i smutny. Może jest w tym ziarno prawdy, ale kiedy takiemu artyście dać scenę i widownię budzi się w nim żądna śmiechu bestia.
Ja jako kabareciarz jestem strasznym widzem, bo niewiele rzeczy mnie śmieszy. Ale postanowiłem zrobić psikusa zaprzyjaźnionemu kabaretowi Czesuaf i wybrałem się na ich występ do ODK „Pod Lipami”. Zazwyczaj siadam w trzecim rzędzie, ale dziś miałem ze sobą sprzęt rejestrujący obrazy i udałem się na tył sali. Przestronna sala zaprzyjaźnionego domu kultury szybko zaczęła wypełniać się widzami. Zanim zamknięto drzwi puste miejsca można było policzyć na palcach jednej ręki. Światła przygasły i rozpoczął się kabaretowy wieczór. Zanim „gwiazda” na scenie pojawił się młodziutki kabaret HoNoTu. Widać, że brakuje im doświadczenia. Nie mówię, że było źle. Ale wiele trzeba poprawić. Po pierwsze kiedy wchodzi się w interakcję z widownią należy być przygotowanym na to, że zagadnięty widz może być śmieszniejszy. I trzeba jakoś wyjść z twarzą. Jak daje się komuś w prezencie wino, to lepiej takie jakie samemu się pija albo i lepsze. Rozumiem, że w tej konkretnej scenie ten specyficzny siarczany napój był trafionym w dychę. Ale na koniec gonienie tej dziewczyny z ta butelką było już niesmaczne. Przy okazji widz wyciągnięty z widowni wymaga od nas eskorty na miejsce. Nie zostawiajmy go samemu sobie, bo czasami może nam spłatać niezłego figla. Dość już dziegciu, przejdźmy do garnka z miodem.
Przyznaję, że miałem lekkie obawy odnośnie tego co zobaczę na scenie. Nie jestem miłośnikiem sztuki krzyczanej, a czasami Czesuafom zdarza się pokrzyczeć w słusznej wierze. A tu niespodzianka – wspaniały program, przy którym nawet mi kąciku ust wędrowały ku górze. Idealny dobór wszystkich elementów. W sposób ciekawy zakpili z nas samych, z tego jak stereotypy wpływają na postrzeganie codziennego życia. Cieszę się, że dałem się miło zaskoczyć tym co zaprezentował kabaret Czesuaf na scenie. Jeśli zobaczycie gdzieś zaproszenia na „Stereotypy”, to gorąco polecam obejrzenie tego programu. Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz