Aglomeracja

20 lat w eterze Studenckiego Radia Afera

PRZEZUSZ  Foto:

PRZEZUSZW czasach kiedy przenośny magnetofon reporterski był wielkości co najmniej trzech sklejonych laptopów, kiedy na dolnym paśmie UKF królowało tylko Polskie Radio, w Poznaniu pojawiła się pierwsza niezależna stacja – Studenckie Radio Afera.

Historia radia bardziej przypomina skecze popularnych kabaretów niż kronikę szacownej polskiej radiofonii. W ciągu 20 lat nadawania w eterze (39 lat od startu jako radiowęzeł na Politechnice Poznańskiej) przez stację przewinęło się kilkuset adeptów dziennikarstwa. Wielu z nich pracuje dziś w wielkich koncernach medialnych i wspomina Aferę jako najlepsze miejsce nauki zawodu i świetną szkołę życia!

Z okazji 20’ w eterze Afera przygotowała specjalny urodzinowy koncert i program.
W sobotę 11 grudnia w klubie Eskulap zagrają m.in. TSA i Czesław śpiewa. W niedzielę od 9:00 na poznańskiej częstotliwości 98,6 FM gościć będą znane głosy, dziennikarze, dj’e, którzy swoją karierę zaczynali w studenckiej rozgłośni.

Na specjalnej społecznościowej stronie www.afera.lepszypoznan.pl można posłuchać starych, ale jarych: jingli, kultowych audycji, obejrzeć archiwalne zdjęcia czy poczytać o historii polskiej radiofonii studenckiej.

Afera wyróżnia się na radiowej mapie Poznania. Gra przede wszystkim rocka, dźwięki alternatywne i klubowe. “ALTERNATYWA W ETERZE” – nasze hasło reklamowej zobowiązuje, mówi Piotr Graczyk, redaktor naczelny. Jest odpowiedzią na zuniformizowaną pop-kulturę. Dla każdej stacji najważniejsi są słuchacze, ale wartość ma także pasja osób tworzących program. Nikt w “Aferze” nie przedstawia prawd objawionych, stara się jednak zarazić swoją pasją (muzyką, sposobem patrzenia na rzeczywistość) jak największą liczbę słuchaczy!

Ze stacją współpracuje ponad 250 osób, którzy za darmo, dla własnej satysfakcji, potrafią poprowadzić audycje na wysokim poziomie i stworzyć bogaty całotygodniowy program.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz