2 liga: Zwycięstwo Poznanianek we Włocławku

ENEA AZS Szkoła Gortata Poznań  Foto: materiały prasowe / Przemo Jędrzejczak

Koncertowa gra Weroniki Jareckiej, która rzuciła 27 punktów daje zwycięstwo ekipie Enea AZS Szkoła Gortata nad  AZS Włocławek!W piątek w IV kolejce 2 ligi poznanianki zmierzyły się z AZS Włocławek. Akademiczki od początku meczu narzuciły swój szybki i dynamiczny styl gry prowadząc w pierwszej kwarcie 27:15. Do przerwy włocławianki próbowały dogonić przeciwniczki, jednak to akademiczki z Poznania do szatni schodziły z 9 punktową przewagą (39:30).

Po zamianie stron Enea AZS kontrolowała wynik, nie dając gospodyniom nadziei na zwycięstwo i ostatecznie przywożąc do Poznania kolejne 2 punkty.

Akademiczki po 4 kolejkach, z kompletem zwycięstw są liderem w tabeli 2 ligi. Kolejne spotkanie to derby Poznania: Enea AZS – MUKS, które przewidziane są w niedzielę 8 listopada w hali POSiR A.

AZS Włocławek – ENEA AZS Szkoła Gortata Poznań 65:78 (15:27, 15:12, 13:18, 22:22)

Enea AZS: Jarecka 27, Kołodziejczak 15, Jędrzejczak 13, Piasecka M. 12, Kobza 8, Zaborowska 4, Gruszczyńska 0, Budych 0, Piasecka A. 0, Laskowska 0, Tomaszewska 0, Kleinert 0

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / Przemo Jędrzejczak