Aglomeracja

Trzy dni z grami komputerowymi

Targi PGA 2014  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Przez trzy dni Międzynarodowe Targi Poznańskie będą opanowane przez miłośników gier komputerowych i wszystkiego, co jest z nimi związane. Poznań Game Arena rozpocznie się w piątek (16.10).

Tegoroczna impreza to 700 stanowisk do gry, 120 wystawców, w tym 60 niezależnych studiów developerskich i 8 wypełnionych po brzegi sal targowych. Organizatorzy spodziewają się ponad 70.000 zwiedzających.

Najnowsze technologie, premierowe pokazy gier, występy cosplay, gwiazdy multimediów, konferencje, spotkania, atrakcje dla całych rodzin, setki stanowisk komputerowych, dziesiątki konkursów z cennymi nagrodami oraz tysiące zwiedzających – zapowiada Łukasz Wołonkiewicz z PGA – tak zapowiada się tegoroczna edycja Poznań Game Arena, która w dniach od 16 do 18 października odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Poznań Game Arena przyciągają tłumy między innymi dzięki temu, że są interaktywne. Będzie tak również i tym razem, o co zadbali wystawcy, przygotowując bogatą ofertę produktów i możliwości do ich testowania.

Po raz kolejny scenę główną Poznań Game Arena opanują Cosplay’erzy, czyli twórcy strojów rodem z gier i świata fantastyki staną przed publicznością rywalizując o miano najlepiej odwzorowanej postaci – informuje Karolina Michalak z PGA – konkurs przeznaczony jest dla twórców strojów, którzy odgrywają w nich wybrane przez siebie postacie pochodzące ze światów mangi, anime, gier konsolowych lub komputerowych, książek, filmów czy też komiksów.

Tegorocznym ambasadorem tego konkursu została Aleksandra Shappi Tora. Od początku zgłoszeń zaopiekuje się wszystkimi uczestnikami, w dniu występu, aż po wyniki konkursu. Finałowa rozgrywka odbędzie się w niedzielę (18.10) o godzinie 12:00. Uczestnicy odegrają scenki najlepiej oddające charakter postaci, w którą się wcielają, a występy oceniane będą przez komisję konkursową oraz publiczność.

Jedną z atrakcji tegorocznej, podobnie jak rok temu, edycji Poznań Game Areny może być Stefa Retro. W tym roku na fanów retro czeka kilkadziesiąt stanowisk, gdzie będzie można pograć na kultowym sprzęcie.

Aby przekonać się, co dla Was odkurzyliśmy, zapraszamy na PGA – zapraszają organizatorzy.

Poznań Game Arena odbędzie się na terenie Międzynarowych Targów Poznańskich w pawilonach 6, 6A, 7, 7A, 8, 8A, 14 oraz Sali Ziemi. Wszystko rozpocznie się w piątek (16.10) i potrwa do niedzieli (18.10).

PGA 2014 - VIP Day - 25.10.2014 r.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz