Maskotka Swarzędza

Konkurs na maskotkę Swarzędza, ogłoszony w październiku pod patronatem Pani Burmistrz Anny Tomickiej, został podsumowany w pierwszym dniu Jarmarku Świątecznego na swarzędzkim rynku. W mikołajkowej atmosferze, wręczono wyróżnienia dla młodych autorów najciekawszych pomysłów.
Konkurs spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem wśród dzieci ze swarzędzkich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Do 23 listopada do Organizatorów wpłynęło mnóstwo zgłoszeń ze szkół z całej gminy. W takim bogactwie komisja miała naprawdę trudne zadanie, aby wyłonić najlepszy pomysł.
Większość prac przedstawiała pszczółki, misie i ule. Drugim motywem, który pojawił się w konkursie było szeroko rozumiane meblarstwo. Chociaż głównej nagrody nie przyznano, jednak nagrodzono prace wyróżniające się szczególną oryginalnością. Przyznano aż 10 wyróżnień. Wyłoniono nazwy, które posłużą do profesjonalnego opracowania postaci. Wiemy zatem, że swarzędzką maskotką może zostać Józek, Sękuś i Trocinka. Możliwe jest też imię i nazwisko dla nowej postaci, np. Józek Trocinka. Organizatorzy postawili na skojarzenia związane z patronem miasta, świętym Józefem oraz z produkcją mebli, czyli działalnością, z której Swarzędz słynie w całej Polsce i nie tylko.

Najciekawsze prace zostały wystawione na I piętrze Ratusza. Wystawę można oglądać codziennie do godziny 18.00 podczas Jarmarku Świątecznego.

1

Laureatami konkursu zostali:

– Klaudia Baranowska, SP nr 5, kl. V d – wyróżnienie za nazwę „JÓZEK”

– Zbyszko Cieśliński, SP nr 5, kl. IV d – wyróżnienie za nazwę „SĘKUŚ”

– Łukasz Ćwikliński, Gimnazjum nr 3, kl. III c – wyróżnienie za pomysł

– Daniel Giuliodori, SP nr 4, kl. III e – wyróżnienie za nazwę „SWAREK TROCINKA” i wykonanie

– Marta Jachna, SP nr 5, kl. VI f – wyróżnienie za pomysł i nazwę „SWARENKA”

– Ewa Kolecka, Gimnazjum w Zalasewie, kl. III c – wyróżnienie za pomysł i wykonanie

– Bartosz Opioka, SP nr 1, kl. V b – wyróżnienie za nazwę „PAN SZAFA”

– Daniel Piątek, SP nr 5, kl. VI e – wyróżnienie za pomysł

– Olgierd Podalak-Laskowski, SP nr 4, kl. III e – wyróżnienie za nazwę „SWARKOR” i wykonanie

– Daniel Szmudziński, Gimnazjum w Zalasewie, kl. I e – wyróżnienie za nazwę „JÓZEFINKA” i wykonanie

W skład komisji pod przewodnictwem Pani Burmistrz weszło sześć osób, pośród których znaleźli się pomysłodawcy konkursu: radny Swarzędza Eugeniusz Gensler i przedstawiciel swarzędzkiej policji Karol Łuszczek.

/mm/

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz