POZnań

Kochamy ROGALE!

Nie tylko poznaniacy kochają rogale świętomarcińskie. Jemy je w bardzo dużych ilościach, tego jednego dnia nie martwiąc się o wagę, nadwagę i kalorie.

Zajadają się nimi goście, którzy 11 listopada przyjeżdżają do Poznania, oraz ci, do których rogale w różny sposób docierają w różne miejsca Polski.

Najnowszy film Poznań I Love You to nieoficjalna zapowiedź obchodów imienin ulicy Święty Marcin, a jednocześnie hołd złożony legendzie poznańskiego cukiernictwa jakim bez wątpienia jest Rogal Świętomarciński. Podczas, gdy w całej Polsce wspomina w tym dniu wojenne zawieruchy i wywleka na światło dzienne resentymenty, Poznań raduje się i pałaszuje tony wybitnego, pachnącego migdałami wypieku. Właśnie tę nieskrępowaną radość pokazuje nowy film.

Boli nas to, że poznańskie święto rok w rok w mediach ogólnopolskich jest pomijane, najczęściej temat Rogala ustępuje miejsca przemarszom, protestom i burdom  w innych miastach w związku z Dniem Niepodległości – mówi Błażej Szydzisz, reżyser filmu – dlatego też nasz nowy film nie tylko ma wywoływać przemożny apetyt na poznańskiego Rogala, ale także przekazywać pokojową wieść “Make Rogal, not war”.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz