Sport

„Bieg ze światełkiem maltańskim”

„Bieg ze światełkiem maltańskim” to nasz drużynowo-biegowy sposób na wsparcie największej polskiej akcji charytatywnej, czyli Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
I w tym roku w ”orkiestrową niedzielę” punktualnie o godz. 17.00 poznańscy biegacze stawią się na Malcie, aby ze światełkiem spod hangarów wyruszyć wokół jeziora. Do pokonania jest zaledwie 5,5 km. W tym Biegu nie chodzi o zwycięstwo,a o sam udział, bo wszystkich nas połączy jedno chęć niesienia pomocy tym, którzy walczą o swoje zdrowie i życie.

Bieg ze Światełkiem Foto: Druzyna Szpiku
Pomysłodawcą tej charyzmatycznej imprezy jest maratończyk Przemek Walewski i właśnie On wraz z Drużyną Szpiku zaprasza wszystkich do udziału w Biegu, bo warto podzielić się swoim czasem, talentem i trudem. Dlaczego? Aby chorym dać sygnał, że w swojej walce nie są odosobnieni. Każdego roku zbieramy także datki, które przekazujemy do orkiestrowych puszek.
Przypominamy, iż 9 stycznia odbędzie się jeszcze jedna biegowa impreza, to „Bieg policz się z cukrzycą”, oczywiście i na nim naszych koszulek nie zabraknie, bo przecież jesteśmy wszędzie tam, gdzie można pomagać.

Tak sobie myślę, że Drużyna Szpiku jest mistrzem w rozpalaniu wiary i nadziei, więc w to zimowe niedzielne po południe na Malcie nie powinno zabraknąć światełek, które rozświetlą nie tylko drogę wokół jeziora, ale przede wszystkim smutki chorujących pacjentów. A po Biegu tradycyjnie zapraszamy oczywiście na gorącą herbatkę, tym razem do Maltanki.
Spotkajmy się 9 stycznia na Malcie, start o godz. 17.00

Dorota Raczkiewicz – szefowa Drużyny Szpiku

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz