Piątkowo

W długi weekend młodzież się nudzi

W długi weekend młodzież się nudzi  Foto: Straż Miejska

W długi weekend młodzież się nudzi Foto: Straż MiejskaKilka wolnych dni nie wszystkim wychodzi na dobre. Jak się okazuje nie tylko w czasie deszczu, ale także podczas długiego weekendu dzieci mogą się nudzić. Z tej nudy mogą wpaść im do głowy różne pomysły. Czasami niezbyt mądre.

Strażnicy z Piątkowa po otrzymaniu zgłoszenia o zniszczonym płocie wokół kościoła  przy ulicy Jaśkowiaka postanowili to sprawdzić. Po przybyciu na miejsce i potwierdzeniu dewastacji rozpoczęli przeszukiwać wnętrze nieczynnego kościoła. Znaleźli w nim dwie dziewczyny i czterech chłopców w wieku od 15 do 18 lat.

Jak wyjaśnili przez niszczony płot weszli na teren kościelny, a do budynku dostali się przez otwór w kratach, znajdujący się na wysokości ok. 3 metrów. Po co? Ponoć tylko po to żeby pogadać… Sprawę wyjaśni teraz policja.

W długi weekend młodzież się nudzi Foto: Straż MiejskaPrzemysław Piwecki ze Straży Miejskiej przypomina, że kościół podpalono w 2003 roku. Jego ogrodzenie niszczono już kilka razy. Podobnie było z elementami zabezpieczającymi wnętrze przed wejściem. Wchodzenie na teren tego budynku, a zwłaszcza do jego wnętrza, jest bardzo niebezpieczne i może zakończyć się groźnym wypadkiem, tym razem młodzież bezpiecznie została wyprowadzona przez strażników – ostrzega Przemysław Piwecki.

Pokrycie kosztów wykonania prac naprawczych i zabezpieczających zadeklarował Pan Adam Urbański, przedstawiciel Stowarzyszenia Rozwoju Obszaru Morasko-Radojewo-Umultowo w Poznaniu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz