POZnań

Tylko do wtorku możesz zagłosować na Poznań

Google fotografuje Poznań  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Google fotografuje Poznań Foto: lepszyPOZNAN.pl / agJeszcze niedawno można było spotkać na ulicach Poznania specjalnie wyposażony samochód, który fotografował ulice naszego miasta. Dzięki temu już wkrótce uruchomiona zostanie przez koncern Google usługa Street View. W podobny sposób wykonywane są fotografie także w innych miastach.

Teraz trwa w internecie plebiscyt dzięki któremu zostanie wybrana  wizytówka naszego kraju na Street View. Wśród finalistów jest poznański Stary Rynek.

W pierwszym etapie plebiscytu otrzymaliśmy od Was tysiące zgłoszeń różnych miejsc, a teraz publikujemy listę miejsc, które otrzymały najwięcej głosów i tym samym znalazły się w finale plebiscytu – piszą organizatorzy plebiscytu. Każdy uczestnik tej zabawy może wskazać na jedno miejsce, które powinno jego zdaniem zostać wizytówką Polski na stronach Street View. Swoje głosy możemy oddawać tylko do wtorku 26 lipca.

W czerwcu zapytaliśmy was co warto pokazać w naszym mieście użytkownikom Street View z całego świata. Najwięcej głosów oddaliście na Stary Rynek (17,92%). Chcielibyście pochwalić się również Maltą (13,03%) i Starym Browarem (11,82%). Na kolejnych miejscach znalazła się także Cytadela (7,13%), Zamek (5,91%) i Sołacz (4,89%)*.

Mamy nadzieję, że Poznań zwycięży w głosowaniu i  będzie naszą wizytówką. Czy wtedy Google weźmie pod uwagę wasze głosy? Dowiemy się pod koniec lipca.

Głosowanie jest bardzo proste. Wystarczy wejść tutaj i kliknąć na klawisz “głosuj” obok poznańskiego Starego Rynku.

/

* w ankiecie brało udział 491 osób.

/

/

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz