Swarzędz

Swarzędz w smartfonie i tablecie

Swarzędz Dobrych Znaków Foto: Swarzędz Dobrych ZnakówMieszkańcy i goście, którzy przyjadą do Swarzędza mogą już korzystać z internetowej platformy, która zawiera aktualne wydarzenia kulturalne, ofertę turystyczną, rozkład jazdy komunikacji miejskiej, a także inne podstawowe informacje związane z działalnością i funkcjonowaniem miasta i gminy Swarzędz.

Na razie jest to wersja testowa, a organizatorzy zbierają uwagi i propozycje udoskonaleń serwisu na facebooku, jednak jeśli pomysł się przyjmie, mobilny informator może stać się istotnym kanałem informacyjnym – wyjaśnia Maciej Woliński z Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz.

Oprócz podstawowych informacji na przykład o ścieżkach rowerowych są również krótkie filmy. Informator zawiera także funkcje interaktywne, jak na przykład możliwość rezerwacji biletów na koncerty miejskie.

W zamyśle ten element strony ma ułatwić również z poziomu smartfonów czy tabletów sprawdzić między innymi jakie są atrakcje turystyczne, co oferują muzea, ale również sprawdzić rozkład jazdy komunikacji miejskiej czy powiadomienia o planowanych zbiórkach odpadów.

Sprawdziliśmy jak ta usługa działa na smartfonie oraz tabloidzie i komputerze. Na tym ostatnim podłączonym do internetu można bez większych problemów korzystać z serwisu, przechodzić do kolejnych zakładek i oglądać filmiki. Niestety na urządzeniach mobilnych łączących się z siecią 3G korzystanie z tej zakładki pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Szkoda, że serwis Swarzędz Dobrych Znaków nie powstał jako osobna aplikacja dla systemów mobilnych. Być może twórcy poprawią wszystkie te błędy. Teraz jest zbyt ciężka, by swobodnie można było z niej korzystać.

Organizatorzy mobilnej platformy informacyjnej Swarzędza zapowiadają, że będzie ona rozwijana poprzez dodawanie kolejnych funkcji, jak również udoskonalenia, które będą wprowadzane dzięki uwagom użytkowników – zapewnia Maciej Woliński.

Możecie sami sprawdzić obecną wersję usługi tutaj, znajdziecie ją z prawej strony portalu miejskiego pod literką “S”.

Serwis miasta i gminy Swarzędz Foto: lepszyPOZNAN.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz