Sport

Rusza turniej Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet

Poznań Hussars - Korsarki Trójmiasto 8:2 - Poznań 18.10.2015  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
I Turnieju Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet rogrywany w Poznaniu na boisku WKS Grunwald. Mecz pomiędzy Poznań Hussars - Korsarki Trójmiasto zakończył się wynikiem 8:2. Poznań 18.10.2015 r.

Inauguracyjny turniej Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet sezonu 2017/2018 z udziałem zawodniczek z Poznania odbędzie się w Warszawie już w najbliższy weekend. Mistrzynie Polski Poznań Hussars Ladies rozegrają dwa mecze.

Podczas turnieju będziemy mogli obejrzeć w sumie trzy spotkania – zapowiada Anna Walas z drużyny Poznań Hussars – nasza drużyna rozegra dwa mecze z drużynami Bellatores Łódź i Kraków Queens.

Dla Mistrzyń Polski z Poznań Hussars Ladies to ogromne wyzwanie przed zbliżającym się sezonem, gdyż za główne zadanie stawiają sobie obronę mistrzowskiego tytułu i chcą to zrobić w jak najlepszym stylu.

Okres wakacyjno-jesienny był dla poznanianek czasem treningów, dopracowywania techniki, nowych zagrywek i oczywiście pracą nad kondycją. Wszystko oczywiście pod okiem trenera Marcina Basińskiego. Do drużyny Poznań Hussars Ladies dołączyły ostatnio nowe zawodniczki. Są już one jednak gotowe rozegrać swoje pierwsze spotkania na lacrossowych boiskach.

Drużyna Bellatores Łódź, z którą zmierzą się zawodniczki z Poznania, jest nowa w lidze, choć większość zawodniczek grało w poprzednich sezonach ale w barwach innych drużyn, których w tych rozgrywkach zabraknie w lidze: Korsarek Trójmiasto i Sztorm Warszawa.

Mecze z dziewczynami z Łodzi i z Krakowa, dadzą możliwość wdrożenia i będą z pewnością bardzo emocjonujące – podkreśla Anna Walas – dadzą również okazję do wypróbowania nowych technik gry a młodym zawodniczkom możliwość sprawdzenia swoich sił.

Inauguracyjny turniej Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet sezonu 2017/2018 odbędzie się na stadionie Hutnika przy ul. Marymonckiej 42, w Warszawie w niedzielę 8 października.

I Turnieju Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet rogrywany w Poznaniu na boisku WKS Grunwald. Mecz pomiędzy Poznań Hussars – Korsarki Trójmiasto zakończył się wynikiem 8:2. Poznań 18.10.2015 r.
Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz