Sport

Poznań Open: Błyskawiczne zwycięstwo turniejowej „jedynki”

Benabe Zapata Miralles (ESP) vs Kimmer Coppejans (BEL) - Poznan  Foto: Paweł Rychter / Poznań Open 2021
Benabe Zapata Miralles (ESP) vs Kimmer Coppejans (BEL) - Poznan Open 2021 - 26.07.2021 r. (foto: Paweł Rychter)

Bernabe Zapata Miralles potrzebował tylko godziny na pokonanie Kimmera Coppejansa. Hiszpan wygrał 6:1, 6:1 i awansował do drugiej rundy Poznań Open 2021.

Bernabe Zapata Miralles i Kimmer Coppejans to dobrzy znajomi. Dzisiejsze spotkanie było ich czwartym pojedynkiem. Trzy poprzednie rozegrane były w 2019 roku i Hiszpan tylko raz zwyciężył. Belg w 2016 roku dotarł do półfinału Poznań Open, jednak w tej edycji nie powtórzy tego sukcesu. Jego plany pokrzyżował tenisista z Półwyspu Iberyjskiego.

Starcie tych zawodników w Poznaniu było z pewnością najszybsze spośród wszystkich. 24-latek z Walencji całkowicie zdominował rywala i nie dał mu szans na nawiązanie walki. Mimo że początkowe gemy były zacięte, to Zapata Miralles był zawodnikiem, który nadawał tempo wymian i kontrolował ich przebieg. W efekcie podopieczny Carlosa Navarro objął prowadzenie 5:0. Coppejans zdołał jeszcze zdobyć w partii otwarcia honorowego gema, ale na więcej nie pozwolił mu przeciwnik.

Druga odsłona miała podobny przebieg. Zapata Miralles uzyskał dwukrotne przełamanie i pewnie zmierzał do zwycięstwa. Belg także i w tym secie wywalczył jednego gema i po godzinie pożegnał się z turniejem. – Wiedziałem dość dobrze, jak on gra. Graliśmy już cztery razy. Dobrze czułem kort, grałem agresywnie i praktycznie nie popełniałem błędów – podsumował po meczu tenisista rozstawiony z numerem jeden w tegorocznej edycji Poznań Open. – Drabinka jest trudna, jest wielu solidnych zawodników, którzy grają na wysokim poziomie. Najważniejsze to grać z meczu na mecz i koncentrować się na każdym kolejnym przeciwniku – dodał.

Zapata Miralles w drugiej rundzie zmierzy się ze zwycięzcą spotkania Mats Moraing kontra Tobias Kamke. Hiszpan rywalizował w stolicy Wielkopolski już w 2018 roku. Wówczas odpadł w eliminacjach.

Byłem w Poznaniu już trzy lata temu. Z tego, co widzę to klub jest odnowiony i bardzo mi się tu podoba – zakończył.

Użyte w artykule zdjęcia: Paweł Rychter / Poznań Open 2021

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz