POZnań

Poznań opanowały rowery towarowe

Poznań Cargo Bike Festival  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

VII Ogólnopolski Zlot Rowerów Towarowych, czyli Poznań Cargo Bike Festiwal, to zlot miłośników i użytkowników coraz bardziej popularnych rowerów towarowych. Sprawdzają się tam, gdzie coraz trudniej poruszać się samochodem, i co najważniejsze nie potrzebują paliwa.

Co roku zlot odbywa się w innym miejscu kraju. Tym razem zawitał do Poznania, a bazą rowerów towarowych stały się Koszary kultury. I to właśnie tutaj metę miał wczorajszy przejazd przez miasto rowerów z placu Wolności. Mimo, że pogoda zapowiadała się, źle, to na czas przejazdu deszcz przestał padać i miłośnicy rowerów tłumnie zjawili się na starcie. Trasa wiodła ulicami centrum miasta – Ratajczaka, Krakowską, Kazimierza Wielkiego, Mostową, Garbarami, Małymi Garbarami, Solna, Kościuszki, Św. Marcina, rondem Kaponiera, Roosevelta i Grunwaldzką.

Na terenie zlotu zorganizowano między innymi kino rowerowe, zawody rowerów cargo, spotkania i prezentacje – szerzej o programie pisaliśmy tutaj.

Dzisiaj w planach śniadanie na leżakach i hamakach oraz Przejazd po infrastrukturze rowerowej Poznania. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter, lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz