Centrum POZnań

Porozmawiajmy o Świętym Marcinie

Swiety Marcin  Foto: Maciej Kaczyński CK Zamek

Stan centrum Poznania budzi niepokój. Spadająca liczba mieszkańców, pustoszejące lokale handlowe, ulegająca stopniowej degradacji architektura, wszechobecne reklamy i korkujące się ulice sprawiają, że obszar ten przestał wypełniać swoje funkcje wobec miejskiego organizmu. Świadomość potrzeby przeciwdziałania tym zjawiskom wydaje się być dziś udziałem zarówno opinii publicznej, jak i władz.

W czwartek 10 listopada zachęcamy do wzięcia udziału w debacie poświęconej degradacji centrum miasta. Spotkanie z udziałem specjalistów: architektów, socjologów odbędzie się w CK Zamek o godzinie 18:00

Zanim jednak zostaną wypracowane i wdrożone kompleksowe programy upłyną kolejne miesiące i lata. Nie chcemy czekać z założonymi rękami na ich efekty. Dlatego w cyklu debat zatytułowanych „W Centrum o centrum – Strefa Święty Marcin” chcemy nie tylko zdiagnozować problemy głównej ulicy naszego miasta, ale zastanowić się co możemy zrobić już dziś, zapraszają do rozmowy organizatorzy cyklu spotkań.

Na pierwsze spotkanie, z udziałem dr. Andrzeja Krycha, specjalisty w dziedzinie komunikacji, Lecha Merglera, ze stowarzyszenia My-Poznaniacy, dr. hab. Piotra Marciniaka, architekta i badacza poznańskiej architektury oraz prof. Krzysztofa Podemskiego, socjologa, zapraszamy w przeddzień tegorocznych Imienin Ulicy Święty Marcin.

Organizatorzy liczą na udział w dyskusji mieszkańców ulicy oraz wszystkich poznaniaków. Zaproszenie zostało także skierowane do władz miasta.

Swiety Marcin Foto: Maciej Kaczyński CK Zamek

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz

  • skandalem jest Biedronka i lumpex na reprezentacyjnej (teoretycznie) ulicy miasta! A wladze oczywiscie nic sobie z tego nie robia, tradycji pewnei nie ma! Fajnie ze chociaz sa imienny ulicy!