POZnań

Jak dojechać dzisiaj na cmentarze w Poznaniu

Cmentarz Junikowski  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Cmentarz Junikowski Foto: lepszyPOZNAN.pl / agRuch wokół cmentarzy już od kilku dni jest większy. Wokół nekropolii zmieniła się organizacja ruchu, inaczej jeżdżą także bimby i autobusy.

Najpewniejszym transportem z pewnością będzie komunikacja miejska, która w tych dniach jest uprzywilejowana. Jeśli chcemy jednak pojechać na cmentarz własnym samochodem trzeba się liczyć z tym, że będziemy jechać w korkach. Tak oczywiście nie musi być, bo w tym roku mamy aż 4 dni, by odwiedzać groby bliskich.

Przyjrzyjmy się jakie zmiany obowiązywać będą wokół największych cmentarzy w Poznaniu.

Cmentarz Junikowski

Tylko jeden kierunek ruchu obowiązywać będzie na ulicach Grunwaldzkiej od Jawornickiej do Cmentarnej, na Cmentarnej i Owczej od ul. Grunwaldzkiej do Złotowskiej,  oraz na Złotowskiej od Owczej do Bukowskiej. Na całej tej trasie ruchem na skrzyżowaniach kierować będą policjanci. Zmiany te wprowadzone zostaną już od godziny 5:00.

Cmentarz Miłostowo

Tradycyjnie już na ulicy Warszawskiej przy cmentarzu zorganizowane zostaną miejsca postojowe. Wiąże się to ze zwężeniem tej ulicy i ograniczeniu dozwolonej prędkości do 30 km/h dla samochodów jadących w obu kierunkach.

Ulicą Gnieźnieńską samochody będą mogły jechać tylko od strony ul. Głównej w kierunku ul. Bałtyckiej. Na jednym pasie ruchu, podobnie jak na Warszawskiej będzie można zaparkować samochód, a na skrzyżowaniu z ulicą Krańcową nie będzie działać sygnalizacja świetlna.

Przez cały weekend ulicami Warszawską i Gnieźnieńską nie będą mogły jeździć samochody ciężarowe.

Cmentarz Górczyński

Jadąc na ten cmentarz samochodem będziemy mogli go zaparkować na wyznaczonych miejscach na pasie ruchu i w pasie rozdziału ul. Arciszewskiego między ulicami Palacza a Ściegiennego, oraz na ul. Ściegiennego.

Wszystkie samochody ciężarowe będą musiały korzystać z objazdu, który poprowadzi je ulicami Hetmańską i Głogowską.

Cmentarz przy ulicy Lutyckiej

Ulica Lechicka będzie przez cały weekend zamknięta dla ciężarówek, które będą musiały jechać ulicami  Podolańską, Wojska Polskiego i Witosa do ronda Obornickiego. Na ulicy Lutyckiej między ulicami Podolańską i Dojazd zostanie również wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Cmentarz przy ulicy św. Antoniego

Ulica św. Antoniego od ul. Książęcej i na ul. Minikowo do ronda Minikowo będzie we wtorek (1.11) jednokierunkowa.

Cmentarz w Morasku

W Dniu Wszystkich Świętych nie będzie można zaparkować samochodów w rejonie cmentarza. Zakaz obowiązywać będzie od godziny 5:00.

Cmentarz na Nowinie

Już od soboty trzeba będzie zwracać uwagę na znaki, ponieważ zmienią się zasady dotyczące parkowania.

Cmentarz przy ulicy Wiśniowej

Jeden kierunek ruchu obowiązywać będzie 1 listopada na ulicy Bluszczowej między ul. 28 Czerwca 1956 roku a ul. Wiśniową, oraz na ul. Wiśniowej do ul. Wspólnej.

Cmentarz przy ulicy Łowmiańskiego

Na ulicy Łowmiańskiego od ul. Gieburowskiego do ul. Kostrzewskiego jechać będziemy we wtorek tylko w jednym kierunku.

Cmentarz przy ulicy Jasna Rola

Samochody będą mogły jechać 1 listopada ulicą Jasna Rola tylko od ul. Naramowickiej do ul. Umultowskiej.

Tramwaj Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterKOMUNIKACJA MIEJSKA

Wtorek – 1.11– obowiązuje świąteczny rozkład jazdy

BIMBY

Wszystkie kursy linii nr 67 wydłużone zostaną do pętli Junikowo, a wszystkie kursy linii nr 7 11 kończyć się będą na pętli Miłostowo. Uruchomiona zostanie dodatkowa linia nr 22 kursująca z os. Sobieskiego przez plac Wielkopolski do pętli Miłostowo, oraz dodatkowa linia nr 24 z os. Sobieskiego przez rondo Kaponiera, Towarową, Głogowską, Hetmańską, Reymonta, Grunwaldzką do pętli Junikowo.

AUTOBUSY

52 i A – autobusy dojeżdżać będą tylko na os. Rusa przy Szpitalu

80 – wszystkie kursy skrócone będą do pętli Rudnicze

98 – autobusy nie będą wjeżdżały pod Kampus UAM Morasko

611 – wszystkie kursy skrócone do pętli Luboń Żabikowo.

73 – autobusy na tej linii jadąc z Janikowa kierowane będą objazdem przez ulicę Bałtycką i Gdyńską do Głównej

173 – autobusy na dodatkowej linii jadące z Ronda Śródka przez Hlonda, Główną, Gnieźnieńską, Bałtycką, Gdyńską, Główną, Hlonda do Ronda Śródka jeździć będą co 15 minut

77 – jadące z Ronda Kaponiera autobusy kierowane będą prosto ulicą Bukowską do ronda w Wysogotowie, skąd Skórzewską i Malwową dojadą do os. Kwiatowego

94 – od ulicy Książęcej do ronda Minikowo autobusy na tej linii pojadą trasą autobusów 89. Wyjadą z Dworca Starołęka i pojadą ulicami Św. Antoniego, Minikowo, rondo Minikowo, Sandomierską, Garaszewo, Sandomierską, przez rondo Minikowo, Ożarowską, Czernichowską i Starołęcką na Dworzec Starołęka.

/

Zobacz tutaj jak zmieniła się organizacja ruchu wokół cmentarza w Puszczykowie.

Cmentarz Junikowski Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz