Aglomeracja

Podrabiali proszek do prania znanej firmy

Podrabiane środki czystości  Foto: KW Policji

Proszki i żele do prania, a także odplamiacze podrabiali na skalę przemysłową przestępcy w okolicy Poznania. Policjanci zatrzymali w tej sprawie 11 osób.

O tym, że pod Poznaniem znajduje się wytwórnia podrabianych artykułów chemicznych policjanci dowiedzieli się wiosną ubiegłego roku. Podczas śledztwa potwierdzili te informacje, ustalili kto stoi za tym brudnym interesem i sposób działania całej grupy. Wszystkie tropy wiodły do legalnie działającej fabryki chemii gospodarczej.

Tam produkowano żele oraz proszki do prania i odplamiacze, pojemniki następnie trafiały na prywatną posesję kilkadziesiąt kilometrów dalej – wyjaśnia Andrzej Borowiak z wielkopolskiej Policji – w nowym miejscu płyny i proszki były oklejane podrobionymi etykietami znanej, światowej marki.

Podrobiona pod Poznaniem chemia w hurtowych ilościach trafiała m.in. do Niemiec, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ale również na polski rynek. Łączne straty na szkodę właścicieli marek szacowane są na kwotę 12.000.000,00 złotych.

Oprócz zarzutu udziału w zorganizowanej grupie przestępczej niektórzy z przestępców usłyszeli również zarzut kierowania tą grupą.  Wszyscy otrzymali także zarzut naruszenia przepisów prawa własności przemysłowej, a pięć osób zostało na wniosek policji i prokuratury aresztowanych przez sąd. Grozi im teraz do 5 lat, a osobom kierującym tą grupą nawet 10 lat więzienia.

Użyte w artykule zdjęcia: KW Policji

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz