POZnań

Po Stingu zostaną nam rowery

Otwarcie stadionu miejskiego - 20.09.2010 r.  Foto: Piotr Rychter

Otwarcie stadionu miejskiego - 20.09.2010 r. Foto: Piotr RychterPo organizowanych w naszym mieście koncertach z cyklu Poznań dla Ziemi zostają jak się okazuje nie tylko dobre wspomnienia. Są także wymierne korzyści. Ekologiczne oczywiście.

Z każdego sprzedanego biletu na koncerty z cyklu Poznań dla Ziemi 5,00 złotych trafia na realizację działań proekologicznych. Po koncercie Stinga Miasto za 129.810 złotych kupiło już 370 rowerów dla laureatów konkursu Poznański Ekolider Szkolny.

Dodatkowo, z uzyskanych z koncertu 634.237,11 złotych sfinansowany będzie rozwój poznańskiego systemu rowerów publicznych, czyli sieci wypożyczalni miejskich rowerów.

Wypożyczalnie takie działają z powodzeniem w wielu europejskich miastach. W Poznaniu problemem może być zbyt mała ilość ścieżek rowerowych. Choć cały czas ich przybywa, poruszanie się po naszym mieście tym ekologicznym środkiem transportu nie jest jeszcze ani łatwe, ani bezpieczne. Mamy nadzieję, że to się dość szybko zmieni.

Poniżej jedno z miejsc w centrum Londynu, w którym można pożyczyć rower. Oprócz ścieżek rowerowych i takich jak te miejsc, jest też dużo parkingów, na których można zostawić własny rower.

wypożyczalnie rowerów w Londynie Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz