Sport

Enea Energetyk vs Joker – siatkarski weekend!

Enea Energetyk  Foto: materiały prasowe

Najbliższy weekend w Poznaniu Enea Energetyk podejmować będzie na własnym parkiecie piątą ekipę tabeli 1 Ligi Kobiet – Joker Mekro Energoremont Świecie. Od wyniku ostatniego spotkania rundy zasadniczej będzie zależało finalne rozstawienie w fazie play-off, dlatego emocji na poznańskiej „chwiałce” z pewnością nie zabraknie!

Zawodniczki trenera Marcina Wójtowicza, to jedna z większych i bardzo pozytywnych niespodzianek tegorocznego sezonu na zapleczu kobiecej siatkarskiej elity. Zawodniczki ze Świecia długo plasowały się bowiem w tabeli na ligowym “pudle”. Dopiero przegrana w ostatniej kolejce z 7R Solną Wieliczka pozbawiła je ostatecznej obecności w ligowej “czwórce” przed decydującą fazą ligi, czyli play-off.

Siatkarki ze Świecia grają w tej edycji rozgrywek bardzo zbilansowaną siatkówkę. Dobra gra w ofensywie, bardzo przyzwoita defensywa oraz zagrywka, na którą poznanianki muszą zwrócić szczególną uwagę. Nie można też przy okazji nie wspomnieć o zbilansowanym składzie personalnym rywalek, dzięki czemu każda z siatkarek wnosi coś pozytywnego w szeregi swojej ekipy pojawiając się na placu gry.

Tu szczególne słowa uznania dla liderek ekipy ze Świecia – Katarzyny Wenerskiej (rozgrywająca) i Weroniki Fojucik (przyjmująca). W tabeli Joker zajmuje bardzo wysoką, piątą lokatę z dorobkiem 49 punktów, na który to bilans składa się 16 zwycięstw i 9 przegranych.

Popularne #energetykgirls będą chciały podczas sobotniego meczu wyjść z lekkiego siatkarskiego dołka. Od kilku spotkań podopieczne Marcina Patyka mają trudności ze znalezieniem i utrzymaniem swojego rytmu gry, jednak w meczu z Jokerem Świecie poznanianki chcą pokazać się z jak najlepszej strony, wygrać za trzy punkty i wrócić do swojej znakomitej gry przed najważniejszą częścią sezonu.

Enea Energetyk Poznań – Joker Mekro Energoremont Świecie – Sobota, 23 lutego, godz. 18:00 – Hala B POSiR, ul. Spychalskiego 34

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz