K U L T U R A

Dzieci ozdobią Święta Wielkanocne

Wielkanocnie...  Foto: Sztuka Puka

Wielkanocnie... Foto: Sztuka PukaDo zbliżających się Świąt Wielkanocnych przygotowują się dorośli, ale na swój sposób także chcą się do tego włączyć dzieci. Zapraszamy w najbliższą sobotę do Pracowni Sztuka Puka dzieci te najmłodsze i te nieco starsze z rodzicami bądź dziadkami na wspólne Świąt szykowanie.

Dzieci chodzące już do szkoły (w wieku 7-13 lat) zapraszamy na sobotnie zajęcia Duże Sztuczki: Decoupage na gęsich jajach. Będą to warsztaty zdobienia wydmuszek jaj gęsich techniką decoupage. Na wydmuszki naklejane będą różne motywy powycinane z serwetek papierowych. Z pewnością uda się uruchomić wyobraźnię i wyczarować piękne i niepowtarzalne dekoracje świąteczne. Gotową pisankę przyozdobimy kolorową wstążeczką. Zajęcia prowadzić będzie Magdalena Śpiewak.

Ku ku kurczaczek :) Foto: Sztuka PukaMłodsze dzieci zachęcamy do wzięcia udziału w zajęciach Małe Sztuczki: Wielkanocne kurczaczki. Dzięki nim ci najmłodsi artyści pięknie ozdabiają nasz dom. Wśród świątecznych dekoracji nie może zabraknąć kurczaczków – ważnego symbolu Świąt Wielkanocnych. Wykonają go samodzielnie bądź z drobną pomocą podczas zajęć mając do dyspozycji różnorodne materiały: kolorowy papier, pióra, czy koraliki. Nad całością czuwać będzie Aleksandra Ziaja.

By rozbudzić wyobraźnię młodych i młodszych twórców przed warsztatami odbędzie się radosne Bajek czytanie. W najbliższą sobotę odbędzie się projekcja bajek retro. Projektor wyczaruje dobrze znane rodzicom i dziadkom stare bajki na kliszach. Na bajek czytanie zapraszamy dzieci w każdym wieku – nawet te z siwymi brodami!

Aby zapisać się na sobotnie zajęcia można zadzwonić (660 457 110) bądź skontaktować się mailowo (info@sztukapuka.pl). Ilość miejsc jest ograniczona!

Sobota (9.04) – Pracownia Sztuka Puka, ul. Matejki 44/2

10:00 – 10:30 – Bajek czytanie (dzieci od 3 do …) – bezpłatnie

11:00 – 12:00 – Małe Sztuczki: Wielkanocne kurczaczki (dzieci w wieku 3-6 lat) – koszt 25 zł od osoby

11:00 – 12:30 – Duże Sztuczki: Decoupage na gęsich jajach (dzieci w wieku 7-13 lat) – koszt 35 zł od osoby

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz