K U L T U R A

Rio jest bliżej niż myślisz!

panorama rio  Foto: Cinema City

Nie każdy weekend dla najmłodszych kinomanów przynosi premierę filmową specjalnie dla nich. Dzisiaj jednak na dużym ekranie pojawi się film Rio. To najnowsza animacja 3D twórców miedzy innymi Epoki lodowcowej. Choć papuga Blu zaprosi widzów na wyprawę do gorącego Rio de Janeiro, to nie będzie to jedyna atrakcja. Dzięki przygotowanym przez Cinema City atrakcjom dowiedzą się o papugach wszystkiego tego, co zawsze chcieli wiedzieć, ale bali się zapytać.

panorama rio Foto: Cinema City

Rio to historia fajtłapowatej, ale bardzo sympatycznej papugi ary imieniem Blu, która wiedzie wygodne życie w domu swojej właścicielki Lindy. Papudze wydaje się, że jest ostatnim osobnikiem ze swojego gatunku. Gdy jednak dowie się, że w odległym Rio mieszka inna podobna mu papużka, porzuci zimną Minnesotę i wyruszy w podróż do gorącej Brazylii. Taka wyprawa oznacza oczywiście wiele niesamowitych przygód!

Widzowie, którzy wybiorą się na ten film do kin Cinema City mogą także liczyć na  specjalne niespodzianki. W najbliższą sobotę i niedzielę w kinach pojawią się woliery z prawdziwymi papugami! Będzie można obejrzeć ary, papugi faliste, rozelle czy aleksandretty. Będzie także można wysłuchać opowieści o zwyczajach tych niezwykłych ptaków i nauczyć się w jaki sposób się nimi opiekować.

Będą także zorganizowane kąciki zabaw plastycznych, w których najmłodsi będą mogli wyczarować papugi łudząco podobne do tych widzianych na żywo czy w filmie.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz