Sport

Sezon Amp Futbol Ekstraklasy nie wystartuje w terminie

Amp Futbol Ekstraklasa  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Zaplanowany na 27-28 marca pierwszy w nowym sezonie turniej Amp Futbol Ekstraklasy w Nowym Targu nie odbędzie się w tym terminie. Rozgrywki mają wystartować za miesiąc w Poznaniu.

Decyzja Komisji Ligi o odwołaniu zawodów w Nowym Targu jest konsekwencją niedawnego rozporządzeniem rządu „w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii”. Zgodnie z tym dokumentem nie ma możliwości organizowania współzawodnictwa sportowego w ramach Amp Futbol Ekstraklasy, która nie jest ligą zawodową. Nowy termin turnieju, którego organizatorem jest Wisła Kraków, zostanie ogłoszony po konsultacjach Komisji Ligi ze Stowarzyszeniem Amp Futbol Polska, klubami ligowymi oraz sztabem amp futbolowej reprezentacji Polski. Wstępne propozycje to pierwszy weekend lipca lub listopad.

W tej sytuacji pierwszy turniej nowego sezonu Amp Futbol Ekstraklasy jest zaplanowany na 24-25 kwietnia w Poznaniu. Gospodarzem będą „Zieloni”. Przypomnijmy, że tytułu wywalczonego w minionym roku broni Legia Warszawa, a w lidze występują ponadto Wisła Kraków, Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała, Warta Poznań i Widzew Łódź.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz