POZnań

CYRYL poszukuje pamiątek związanych ze Starą Rzeźnią

Stara Rzeznia [UMP] (1)  Foto: UMP

Tylko do końca marca trwa akcja gromadzenia zdjęć, pocztówek, dokumentów i wszelkich przedmiotów związanych z tym poprzemysłowym kompleksem budynków. Rezultaty zbiórki zostaną przedstawione na specjalnej wystawie plenerowej, a właściciele najciekawszych pamiątek zostaną nagrodzeni.

Cyfrowe Repozytorium Lokalne Poznań, czyli działające wirtualnie miejskie muzeum, które w swojej kolekcji prezentuje zdigitalizowane materiały związane z historią stolicy Wielkopolski, prowadzi zbiórkę materiałów dotyczących Starej Rzeźni. Jak do tej pory udało się zebrać ok. 200 zdjęć. Na tym jednak nie koniec. Pamiątki można zgłaszać do 31 marca.

Zapraszamy wszystkich, szczególnie dawnych pracowników, bywalców giełdy staroci i widzów wydarzeń kulturalnych, którzy posiadają zdjęcia, pocztówki, dokumenty, druki, przedmioty lub zechcą podzielić się wspomnieniami związanymi z historią i działalnością rzeźni do udostępnienia ich nam. Z pozyskanych materiałów i rozmów stworzymy cyfrową kolekcję na platformie cyryl.poznan.pl oraz plenerową wystawę w przestrzeni miasta – mówią organizatorzy akcji.

Właściciele najciekawszych pamiątek zostaną nagrodzeni. Fundatorem nagród jest inwestor Starej Rzeźni.

W związku z obostrzeniami pandemicznymi uczestnicy skanują pamiątki lub fotografują je we własnym zakresie. Następnie przesyłają mailem na adres: magdalena.grzelak@cyryl.poznan.pl wraz z wypełnioną kartą przystąpienia do akcji.

W przypadku obiektów trudnych do zeskanowania lub braku możliwości wykonania skanu czy fotografii, organizatorzy oferują pomoc i zachęcają do kontaktu telefonicznego.

Szczegółowe informacje o akcji można uzyskać pod numerem telefonu 61 8540781 (w dni robocze od godz. 9:00 do 15:00) lub pisząc na adres mailowy podany wyżej. Regulamin oraz karta przystąpienia do akcji są dostępne na stronie cyryl.poznan.pl.

Użyte w artykule zdjęcia: UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz