POZnań

Z powodu zakażeń SARS-CoV-2 zamknięto centralę Caritas Poznań

Bar Caritas w nowej szacie  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Z powodu zakażeń koronawirusem części personelu centrala Caritas Poznań została zamknięta do 22 marca. Jadłodajnie i ośrodki dla bezdomnych działają normalnie – zapewnił w niedzielę PAP rzecznik prasowy poznańskiej Caritas.

Caritas Poznań poinformowała w komunikacie, że ze względu na zakażenia personelu koronawirusem do 22 marca poznańska centrala organizacji będzie nieczynna. „Minimalizując ryzyko dalszej transmisji zakażeń, pracownicy i współpracownicy zostali objęci kwarantanną oraz izolacją. Sprawy pilne i terminowe postaramy się realizować w miarę możliwości zdalnie i telefonicznie” – podano w komunikacie.

Pracujemy zdalnie. Ale inne siedziby – jadłodajnie, ośrodki dla bezdomnych działają – zapewnił w niedzielę Marek Misiek z Caritas Poznań.

Jak przyznał, część potrzebujących może odczuć ograniczenie w pracy organizacji. „Mamy programy takie jak Spiżarnia Caritas do wydawania dużych ilości żywności z centrali. Niestety teraz ci ludzie, którzy korzystali z tych punktów, nie dostaną jedzenia tylko otrzymają nadwyżkę jak wszystko wróci do normy, czyli pewnie za tydzień” – powiedział.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę, że minionej doby w Wielkopolsce potwierdzono 1508 nowych zakażeń SARS-CoV-2. Z powodu COVID-19 lub współistnienia tej choroby z innymi schorzeniami zmarło 11 mieszkańców regionu.

źródło: (PAP) szk/ mmu/

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz