Sport

Młodzież oceniła poznański sport

Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Termy Maltańskie  Foto: Termy Maltańskie / facebook

Komisja ds. Kultury i Sportu Młodzieżowej Rady Miasta postanowiła sprawdzić, jak młodzi sportowcy oceniają funkcjonowanie poznańskiego sportu. W tym celu przeprowadzono ankietę, w której wzięło udział prawie 500 osób. Wyniki ankiety zostały przedstawione na posiedzeniu Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta.

Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta przez miesiąc przeprowadzali ankiety wśród młodych sportowców, trenujących w Poznaniu. W badaniu wzięły udział 493 osoby między dwunastym a dwudziestym rokiem życia. W ankiecie zapytano ich m.in. o to, co można poprawić w funkcjonowaniu sportu i jak oceniają zaangażowanie władz.

Na pytanie o to, co można poprawić, młodzi zawodnicy stwierdzili, że należy m.in. poszerzyć infrastrukturę sportową oraz zwiększyć dofinansowanie klubów i ośrodków sportowych. Ponadto uznali, że młodzi utalentowani sportowcy powinni być bardziej wspierani. Wskazano również, że sport i imprezy sportowe są w Poznaniu za mało promowane, a zaangażowanie władz miasta jest średnie.

Mimo że z wyników przeprowadzonej ankiety wyłania się kilka uwag, to jednak większość ankietowanych oceniło funkcjonowanie poznańskiego sportu jako dobre, a aż 63% ankietowanych uznało, że w ich okolicy znajdują się kluby sportowe, do których mogliby się zapisać.

Komisja ds. Kultury i Sportu Młodzieżowej Rady Miasta planuje dalszą współpracę z Komisją Kultury Fizycznej i Turystyki w celu lepszego promowania sportu w Poznaniu. Młodzi radni chcą być pomostem łączącym nowe pokolenie miłośników sportu z radnymi.

Na posiedzeniu rozmawiano również o zmianach w budżecie miasta, dotyczących POSiR-u. W planach jest m.in. dodatkowe 2 mln na modernizację nawierzchni Młodzieżowego Ośrodka Sportowego, 1,3 mln zł na modernizację stadionu przy ul. Harcerskiej oraz niecałe 35 tysięcy na budowę skateparków.

Użyte w artykule zdjęcia: Termy Maltańskie / facebook

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz