Aglomeracja

Kradli samochody i drogie kampery

Kradli samochody i drogie kampery  Foto: Michał Czubak - Tydzień Ziemi Śremskiej

Policjanci rozbili grupę złodziei kradnących kampery i inne samochody. Mogą mieć na swoim koncie nawet 100 aut.

Łącznie, na terenie kilku województw, policjanci zatrzymali 11 osób podejrzanych o kradzieże samochodów. Podejrzani ukradli co najmniej 100 aut, w tym kilkanaście bardzo drogich kamperów.

Wartość niektórych z nich wynosiła ponad 250.000 złotych – informuje Andrzej Borowiak z wielkopolskiej Policji – kampery były legalizowane i trafiły na rynek Polski, a samochody były głównie kradzione na terenie Niemiec, Austrii, Czech.

Pierwsze informacje o grupie kradnącej samochody poza Polską pojawiły się w 2017 roku w Lesznie. Wśród złodziei byli multirecydywiści, karani i notowani w rejestrach sądowych oraz policyjnych. Ze względu na rozmiar sprawy i międzynarodowy charakter w śledztwo włączyli się policjanci z KWP w Poznaniu oraz Prokuratura Krajowa w Poznaniu.

Policjanci, którzy rozpracowywali grupę ustalili, że członkowie gangu wywodzili się z kilku województw. Były to osoby z Dolnego Śląska, Wielkopolski, z województwa lubelskiego, kujawsko pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Na czele grupy stali dwaj mężczyźni z powiatu zgorzeleckiego, a pozostali zajmowali się kradzieżami samochodów i ich transportem do paserów – dodaje Andrzej Borowiak – współpracował z nimi także fałszerz, który przygotowywał tabliczki znamionowe pomocne do legalizacji pojazdów na terenie Polski.

Zatrzymania złodziei przeprowadzono w jednym czasie. W akcji brało udział 130 policjantów tworzących 34 zespoły. Podczas przeszukań zabezpieczyli 28 samochodów, motocykl, skuter wodny , gotówkę i sprzęt służący do kradzieży pojazdów.

Kradli samochody i drogie kampery Foto: KWP
Użyte w artykule zdjęcia: Michał Czubak - Tydzień Ziemi Śremskiej

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz