SieBuduje

Literacka Skwer: nowa inwestycja w Poznaniu

Literacka Skwer  Foto: materiały prasowe

Na poznańskim Strzeszynie rozpoczęła się kolejna inwestycja mieszkaniowa. Mowa o Literacka Skwer, osiedlu, które docelowo liczyć będzie 190 mieszkań, a jego budowa rozłożona jest na trzy etapy. Zakończenie pierwszego z nich przewidziane jest na II kwartał 2022 roku.

Autorem projektu Literacka Skwer jest gorzowska pracownia Akwadrat, a generalnym wykonawcą inwestycji będzie Budnex. Na początek, u zbiegu ulic Literackiej i Dworzeckiego, powstanie 99 mieszkań o powierzchni od 35 do 72 m kw. Jednym ze znaków rozpoznawczych dewelopera jest możliwość łączenia kilku mieszkań, tak by uzyskać lokal zaaranżowany według indywidualnej koncepcji kupującego.

Wkomponowaliśmy projektowane osiedle w istniejący już drzewostan, dzięki czemu jego mieszkańcy będą mogli cieszyć się zielonym skwerem, na którym powstaną ścieżki i plac zabaw. Dodatkowo niska zabudowa i nowe nasadzenia nadadzą osiedlu dość kameralny charakter – mówi Damian Mirek, kierownik biura sprzedaży Budnex w Poznaniu.

Przeważająca większość mieszkań na Osiedlu Literacka Skwer posiadać będzie balkony o powierzchni od 3 do 10 m kw. lub przynależne ogródki – w przypadku mieszkań położonych na parterze. Warto wspomnieć, że pod każdym z budynków powstanie hala garażowa, w której znajdą się również komórki lokatorskie. Dodatkowo klienci posiadający samochody elektryczne będą mogli wyposażyć swoje miejsca postojowe w punkt ładowania. Wiąże się to jednak z dodatkową opłatą. Osiedle Literacka skwer to nie tylko nowoczesna architektura i funkcjonalne układy lokali. Deweloper przewidział również sporo udogodnień dla mieszkańców, w tym cichobieżne widny w budynkach trzypiętrowych, które obsługiwać będą również poziom hali garażowej. Same lokale wyposażone będą w wideomofony, światłowody oraz sieć telewizji kablowej, satelitarnej i naziemnej. Warto też dodać, że inwestycja posiadać będzie system odzysku wód opadowych, co pozwoli na obniżenie kosztów eksploatacyjnych wspólnoty i odpowiednie nawodnienie zielonych części osiedla. Inwestor nie zapomniał o najmłodszych mieszkańcach, dla których powstanie wielofunkcyjny plac zabaw.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz