Aglomeracja

Wielkopolska: zmarła kolejna osoba zakażona Covid-19

Oddział Rehabilitacji szpitala w Puszczykowie  Foto: Szpital w Puszczykowie im.Prof.S.T.Dąbrowskiego S.A.

Mamy 257 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w całej Polsce. Ostatniej doby z powodu Covid-19 zmarło 7 osób.

Osoby, u których potwierdzono zakażenie to mieszkańcy województw śląskiego (91), wielkopolskiego (75), małopolskiego (21), podkarpackiego (17), lubelskiego (15), łódzkiego (9), dolnośląskiego (9), mazowieckiego (6), świętokrzyskiego (4), opolskiego (3), podlaskiego (2), pomorskiego (2), warmińsko-mazurskiego (1), zachodniopomorskiego (1), kujawsko-pomorskiego (1).

Jednocześnie z przykrością informujemy, na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia, że w poznańskim wielospecjalistycznym szpitalu zakaźnym przy ulicy Szwajcarskiej z powodu Covid-19 zmarła 65-letnia kobieta, mieszkanka powiatu kępińskiego – informuje Urząd Wojewódzki. 

Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem u 75 osób z naszego województwa. Tylko 3 z nich znajduje się w tej chwili pod opieką lekarzy w szpitalach w Poznaniu (2) i Wrocławiu (1), a pozostałe osoby znajdują się w izolacji domowej.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 3.025 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 179 osób zmarło, a 2.139 wyzdrowiało.


Mapa dostępna dzięki uprzejmości esri.pl

Użyte w artykule zdjęcia: Szpital w Puszczykowie im.Prof.S.T.Dąbrowskiego S.A.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium