BizNews

Nowy samochód produkowany w Poznaniu

caddy life 2020  Foto: materiały prasowe

W poznańskiej fabryce Volkswagena będzie produkowany nowy lekki samochód dostawczy dla koncernu Forda. Powstanie na bazie volkswagena caddy 5.

To efekt umowy podpisanej między koncernami Forda i Volkswagena. Jednym z projektów realizowanych dzięki tej współpracy jest miejski samochód dostawczy, który produkowany będzie na bazie caddy 5. Nowy model transit connect dla Forda będzie powstawał w poznańskim Antoninku od 2021 roku.

Natomiast produkcja zaprezentowanego w lutym tego roku volkswagena caddy 5 rozpocznie się w drugiej połowie 2020 w Poznaniu. 

Jak podkreślają władze Volkswagena ważnym segmentem dla tego koncernu w obszarze lekkich samochodów dostawczych są modele transporter z ładownością do jednej tony. Również w tym przypadku rozwijana ma być współpraca z Fordem. Amerykańska marka przejmie rolę wiodącą w zakresie rozwoju technicznego oraz produkcyjnego.

Projekt 1Ton będzie dla Volkswagen Samochody Dostawcze dodatkowym wzmocnieniem w obszarze klientów firmowych, ponieważ będziemy w stanie stworzyć silną ofertę z bardzo dobrymi warunkami kosztowo-użytkowymi – mówi Thomas Sedran, Prezes Marki Volkswagen Samochody Dostawcze – jednocześnie w naszych rękach nadal na wyłączność pozostaje rozwój techniczny, produkcja oraz marketing następcy naszej dzisiejszej serii 6.1 dla klientów prywatnych, czyli modeli multivan, caravella i california.

Volkswagen Poznań
Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz