POZnań

PLOT tworzy listę lokali z daniami na wynos

Forni Rossi Neapolitan Pizzeria & Restaurant w Poznaniu  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna tworzy listę lokali, które oferują dania z dowozem lub na wynos. PLOT prosi też o kontakt każdą restaurację, która chce wesprzeć personel szpitali bezpłatnym posiłkiem. Dzięki temu jedzenie trafi tam, gdzie jest najbardziej potrzebne.

Zalecenia związane z ochroną zdrowia w okresie rozprzestrzeniania się koronawirusa objęły lokale gastronomiczne. Restauracje zostały zamknięte, ale mogą przygotowywać jedzenie na wynos. PLOT tworzy listę poznańskich restauracji i barów, które oferują dania z dowozem lub na wynos.

Pierwsze lokale już włączyły się w akcję, ich listę można znaleźć na http://poznan.travel/pl/r/gdzie-zjesc/restauracje-oferujace-jedzenie-na-wynos-w-okresie-kwarantanny

Restauracje, które chcą dołączyć, mogą kontaktować się mailowo, pisząc na adres gastro@plot.poznan.pl lub komunikując się za pomocą messengera: https://www.facebook.com/PoznanskaLokalnaOrganizacjaTurystyczna/

PLOT pomaga też lokalom, które chcą wesprzeć personel szpitali, oferując im bezpłatny posiłek. Każda restauracja, która chciałaby w ten sposób pomóc, powinna skontaktować się z Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną (gastro@plot.poznan.pl lub za pomocą messengera. Wystarczy napisać co, kiedy i w jakiej ilości lokal może zaproponować, a PLOT we współpracy z Miastem Poznań podpowie, jak to zrobić, by posiłki trafiły bezpiecznie tam, gdzie są najbardziej wyczekiwane.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz