Podział punktów w dwumeczu Box Logistics Waterpolo Poznań z KSZO

Box Logistics Waterpolo Poznań - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W miniony weekend na poznaniacy raz zwyciężyli a raz musieli uznać wyższość zawodników z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Poznańscy zawodnicy, którzy tydzień wcześniej dwukrotnie pokonali Arkonię Szczecin, podchodzili do dwumeczu z KSZO z nadzieją na punkte, ale również z respektem dla umiejętności młodych przeciwników.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy szybko objęli prowadzenie i po 1. kwarcie wygrywali 5:3. W końcówce drugiej kwarty zawodnicy gości zdołali odrobić stratę i na przerwę schodzili prowadząc 7:8. Trzecia kwarta to wyrównana walka i dołożenie kolejnej bramki przewagi przez gości, którzy nie ustępowali w waleczności swoim bardziej doświadczonym przeciwnikom. Dwubramkowa strata poznaniaków na początku czwartej kwarty wydawała się możliwa do odrobienia, jednakże bardzo dobry początek ostatniej części meczu w wykonaniu gości, pozbawił gospodarzy złudzeń. Osiągnąwszy przewagę czterech bramek, zawodnicy KSZO skutecznie kontrolowali przebieg meczu, wyprowadzając liczne kontry. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 13:17, a zawodnicy z Poznania wychodzili z basenu pokonani.

Drugie spotkanie dwumeczu pokazało, że poznaniacy potrafią jednak szybko wyciągać wnioski i w niedzielne popołudnie narzucili drużynie KSZO zupełnie inne warunki gry. Czujnie broniąc, nie dawali przeciwnikom wyprowadzać groźnych kontr, zabierając im tym samym największą przewagę z pierwszego meczu. Gra przez cały mecz była bardzo wyrównana, a żadna z drużyn więcej niż dwubramkowej przewagi. Na niewiele ponad 6 minut przed końcem spotkania, sytuacja nie wyglądała jednak zbyt dobrze dla gospodarzy, którzy przegrywali 4:6 oraz nie zdobyli do tej pory żadnej bramki od drugiej kwarty. Sygnał do walki dał jednak poznaniakom kapitan zespołu – Bartłomiej Kowalewski, który zdobywając kontaktowego gola, tchnął wiarę w serca kolegów. Od tego momentu do końca spotkania, bramki zdobywali już tylko zawodnicy Box Logistics Waterpolo Poznań, którzy ostatecznie zwyciężyli 8:6.

Już przed weekendem wiedzieliśmy, że czeka nas trudna walka i nie myliliśmy się. Drużyna z Ostrowca pokazała, że miejsce w lidze im się należy i w walce o punkty na pewno nie można stawiać ich na straconej pozycji. Ja cieszę się z walecznej postawy naszej drużyny i trzech punktów, które wywalczyliśmy w niedzielę. – powiedział kapitan zespołu Box Logistics Waterpolo Poznań – Bartłomiej Kowalewski.

4. kolejka Ekstraklasy Mistrzostw Polski Seniorów 2019/2020:

1. mecz: sobota 7.12.2019, godz. 20:00
Box Logistics Waterpolo Poznań – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 13:17 (5:3,2:5,2:3,4:6)
Skład (w nawiasie liczba bramek): 1. Paweł Handze – bramkarz, 2. Bartłomiej Kowalewski (2), 3. Rafał Iwanowicz (1), 4. Rafał Bocheński (1), 5. Michał Bąk, 6. Eryk Kalinowski, 7. Tomasz Różycki (2), 8. Oskar Jahns, 9. Eryk Naumowicz, 10. Michał Kulis, 11. Maciej Mruk (2), 12. Marcin Drula (1) 13. Igor Trojanek
MVP: Bartłomiej Kowalewski

2. mecz: niedziela 08.12.2019, godz. 13:00
Skład (w nawiasie liczba bramek): 1. Paweł Handze – bramkarz, 2. Bartłomiej Kowalewski (4), 3. Rafał Iwanowicz, 4. Rafał Bocheński (1), 5. Michał Bąk, 6. Eryk Kalinowski, 7. Tomasz Różycki (6), 8. Przemysław Buńkiewicz, 9. Eryk Naumowicz, 10. Michał Kulis, 11. Maciej Mruk, 12. Marcin Drula (1) 13. Igor Trojanek