Książę Szaranek patronem przedszkola

Autor: irag. Poznań, 21 Listopada 2019

Książę Szaranek* będzie patronował nowemu przedszkolu, które powstaje w Obornikach. Pierwszych przedszkolaków przyjmie ono we wrześniu przyszłego roku.

Prace przy budowie przedszkola im. Księcia Szaranka już się rozpoczęły. Powstaje przy skrzyżowaniu ulic Chłopskiej i Czarnkowskiej, a więc w sąsiedztwie obornickiego Centrum Rekreacji. Początkowo otwarte będą w nim dwa oddziały.

W budynku zostanie utworzona również specjalna sala Doświadczania Świata o pow. 80 m², wyposażona w specjalistyczny sprzęt do prowadzenia zajęć terapeutycznych oraz zajęć z integracji sensorycznej dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – informują przedstawiciele Urzędu Miasta w Obornikach.

Budynek nowego przedszkola na wizualizacjach wygląda naprawdę imponująco. Projekt to efekt pracy Klaudi Gibas-Raczyckiej i Karoliny Koronackiej z pracowni Archice.

Przedszkole Księcia Szaranka to prywatna inwestycja, ale będzie działać na prawach przedszkola publicznego.

Zachwyty studzą rodzice młodszych dzieci z Obornik, którzy mają problem ze znalezieniem opieki w jedynym w tym mieście żłobku. Może zamiast kolejnego przedszkola warto zainwestować w żłobek? – pyta jedna z matek.

Przedszkoli jest mnóstwo, a gdzie mamy posłać dzieci roczne, skoro w żłobku miejskim miejsc jest około 25 – wtóruje jej Natalia.

*Książę Szaranek – to w gwarze poznańskiej Mały Książę

Użyte w artykule zdjęcia:
Koronawirus

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.