Poznański Dzień Energii

Autor: bigbiciq. Poznań, 12 Września 2019

Konkursy z nagrodami, warsztaty recyklingowe, zawody sportowe, gra miejska i koncert Natalii Nykiel – to tylko część atrakcji, jakie czekają na poznaniaków w ramach Poznańskiego Dnia Energii. Piknik odbędzie się w najbliższą sobotę, koło Areny w parku Kasprowicza.

Poznański Dzień Energii to coroczne wydarzenie organizowane od 2016 r. przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania, w trakcie którego poznaniacy zdobywają wiedzę z zakresu efektywności energetycznej. W tym roku, jak zawsze, na mieszkańców miasta czeka dużo energii i moc atrakcji.

W strefie dla dzieci najmłodsi będą mieli okazję zmierzyć się w grze wielkoformatowej, uwolnić swój artystyczny potencjał w kąciku plastycznym lub spróbować swoich sił w bubble soccer (piłka nożna w dmuchanych balonach). Nie zabraknie również klasyków, jak dmuchane zamki, malowanie twarzy lub modelowanie balonów.

W trakcie licznych warsztatów z zakresu energii i ekologii goście dowiedzą się m.in. jak stworzyć las w żarówce lub samonawadniające się rośliny, spróbują swoich sił w PowerRun, a także wystartują w quizie sprawdzającym wiedzę eko-energetyczną.

Organizatorzy zadbali również o artystyczną część imprezy. W programie znalazły się pokazy akrobatyczne, lekcje zumby, poznawanie tajemnic energii chemicznej, pokazy siły, a także występ Gromowładnych, którzy nagną do własnej woli pioruny i stworzą z nich muzykę.

Gwiazdą wieczoru w tym roku jest Natalia Nykiel. Młoda artystka tworzy brzmienia, którymi wcześniej nie zajmowało się w Polsce wielu twórców: bawi się syntezatorami, śmiało wykorzystuje elektronikę i nawiązuje do 8-bitowych utworów Calvina Harrisa. Wszystko to sprawia, że jej muzyka brzmi i wygląda jak energetyczna fala.

To nie koniec atrakcji. W trakcie Poznańskiego Dnia Energii można będzie też wziąć udział w Grze Miejskiej pt. “Ochrona powietrza”. Akcja jest skierowana do osób w każdym wieku. Mile widziane będą rodziny, grupki przyjaciół z “podwórka”, uczniowie poznańskich szkół zarówno podstawowych jak i ponadpodstawowych. Gra stanowi ciąg zadań układających się w przemyślaną logiczną historię o temacie przewodnim, jakim jest “Ochrona powietrza”. Na zakończenie gry uczestnicy otrzymają nagrody ufundowane przez Wydział Kształtowania i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania, a także upominki przygotowane przez Gabinet Prezydenta Miasta Poznania.

Zgłoszenia do gry miejskiej można przesyłać do 13 września 2019 r. do godz. 15:30, na adres: gramiejska@um.poznan.pl lub robert.debicki@polskaekologia.com.pl. Zapisywać się można także bezpośrednio przed wydarzeniem – 14 września 2019 r.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.