Sport

Lech przed meczem z Rakowem

Lech Poznań - Śląśk Wrocław (Volodymyr Kostevych)  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W sobotę o godzinie 20:00 po zdobyciu zaledwie 1 punktu w 2 ostatnich meczach ekipa Lecha Poznań postara się w końcu wygrać, żeby za chwilę zarówno kibice jak i media nie mówiły o corocznym jesiennym kryzysie Kolejorza. Kluczem do zwycięstwa będzie lepsza skuteczność pod bramką przeciwnika, która szwankuje od początku sezonu 2019/2020.

Szkoleniowiec „niebiesko-białych”, Dariusz Żuraw przed starciem z drugim beniaminkiem, Rakowem Częstochowa ma z kogo wybierać. Zdrowi i gotowi do gry są wszyscy podstawowi zawodnicy z Christianem Gytkjaerem na czele, który w Gdyni przedwcześnie musiał opuścić boisko po tym jak ostro jego staw skokowy zaatakował jeden z obrońców Arki.

Jedynym piłkarzem, który jutro na pewno nie zagra będzie Juliusz Letniowski nieobecny od lutego. 21-latek od miesiąca ćwiczy indywidualnie i na razie wciąż nie wiadomo, kiedy dokładnie powróci do zajęć z całym zespołem. Ze względu na mecz rezerw z Garbarnią w Krakowie, który także odbędzie się w sobotę ponownie paru zawodników z pierwszej drużyny zostanie oddelegowanych do zespołu rezerw.

Kolejorz do potyczki z Rakowem Częstochowa odbędzie jeszcze jeden trening oraz sobotni przedmeczowy rozruch. W tygodniu lechici ćwiczyli głównie wykańczanie akcji, które w 2 ostatnich meczach mocno szwankowało oraz kreowanie sytuacji m.in. za sprawą krótkich podań po ziemi.

Sztab szkoleniowy możliwie jak najlepiej starał się w tygodniu przygotować drużynę do konfrontacji z Rakowem Częstochowa. Tydzień temu wysłannicy Lecha Poznań gościli w Bełchatowie podczas wygranego meczu przez beniaminka z Lechią Gdańsk 2:1. W tygodniu drużyna ćwiczyła grę w ataku pozycyjnym właśnie pod kątem ustawienia rywala z trzema obrońcami.

Początek jutrzejszego spotkania Raków – Lech o 20:00.

PRZEWIDYWANA meczowa „20” na mecz z Rakowem:

Bramkarze: Mickey van der Hart, Karol Szymański
Obrońcy: Robert Gumny, Thomas Rogne, Djordje Crnomarković, Lubomir Satka, Volodymyr Kostevych, Tymoteusz Puchacz
Pomocnicy: Karlo Muhar, Pedro Tiba, Tomasz Cywka, Jakub Moder, Darko Jevtić, Kamil Jóźwiak, Joao Amaral, Maciej Makuszewski
Napastnicy: Christian Gytkjaer, Paweł Tomczyk, Timur Zhamaletdinov

PRZEWIDYWANY skład Lecha na mecz z Rakowem:

Van der Hart – Gumny, Satka, Crnomarković, Kostevych – Muhar, Tiba – Amaral, Jevtić, Jóźwiak – Gytkjaer

źródło: KKSLECH.com

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium