POZnań

Weekendowe zmiany na rondzie Jana Nowaka-Jeziorańskiego

Trasa rowerowa wzdłuż Grunwaldzkiej  Foto: materiały prasowe / PIM

Przez najbliższy weekend na rondzie Jana Nowaka-Jeziorańskiego i w jego okolicy będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu związana z pracami prowadzonymi w ramach budowy drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej.

To jedna z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych przez rowerzystów tras dla jednośladów w stolicy Wielkopolski.

Drogowcy pracują jeszcze na dwóch odcinkach powstającej trasy: między ul. Matejki a Ułańską oraz między ul. Promienistą a Wojskową. Na pozostałych – od ul. Roosevelta do ul. Matejki, od ul. Ułańskiej do ul. Wojskowej oraz od ul. Słonecznej do ul. Promienistej – trwa procedura odbioru robót.

Dla zminimalizowania utrudnień do tej pory niezbędne dla budowy drogi rowerowej prace na rondzie Jana Nowaka-Jeziorańskiego prowadzono w godzinach nocnych. Taki cel miało również zaplanowanie zasadniczych robót na rondzie na weekend, gdy ruch jest znacznie mniejszy.

Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w piątek, 2 sierpnia, o godz. 19:00. Od tego momentu jadący ul. Reymonta od ul. Arciszewskiego muszą liczyć się ze zwężeniem jezdni przed wjazdem na rondo. Zamiast dotychczasowych trzech pasów do dyspozycji będą mieli dwa. Lewy będzie dedykowany pojazdom jadącym na wprost i skręcającym w lewo, prawy – jadącym na wprost i skręcającym w prawo.

Na zwężenie jezdni przed wjazdem na rondo – z czterech do trzech pasów – muszą być również przygotowani jadący ul. Grunwaldzką w kierunku centrum miasta. Roboty toczyć się będą na pasie, który do tej pory służył do skrętu w prawo, w ul. Reymonta. Manewr ten będzie można wykonać z prawego pasa, który do tej pory służył wyłącznie do jazdy na wprost. Na czas prowadzenia prac z ruchu wyłączony zostanie również prawy, zewnętrzny pas jezdni na rondzie Jana Nowaka-Jeziorańskiego, a piesi będą mieli zapewniony dostęp do przystanków komunikacji miejskiej.

Zmieniona organizacja ruchu na rondzie będzie obowiązywała do poniedziałku, 5 sierpnia do godz. 6:00.

Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / PIM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz