BizNews

Drugi najwyższy budynek w Poznaniu ma nowego właściciela

PFC oraz Andersia Tower  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Zarejestrowana na Malcie spółka Adventum International stała się właścicielem wieżowca Poznańskiego Centrum Finansowego, drugiego najwyższego budynku w Poznaniu o wysokości 91 metrów.

Ten 16-piętrowy biurowiec klasy A o powierzchni 18 000 kw. jest w całości wynajęty takim firmom jak Santander Bank, Medicover i Sonalake.

Transakcja jest istotnym wydarzeniem dla obu stron: dla sprzedającego funduszu inwestycyjnego Peakside oznacza wyjście z sukcesem z ostatniej inwestycji polskiego portfela nieruchomości biurowych. Dla Adventum to z kolei pierwsza inwestycja w Europie Środkowo-Wschodniej

Christopher Smith, który prowadził transakcję ze strony Peakside, dodał, że zrealizowana właśnie sprzedaż jest kolejną udaną transakcją spółki w Polsce –  „Chcemy zainwestować uwolnione środki w nowe projekty zarówno w branży logistycznej, jak i w inne klasy nieruchomości. Po udanej modernizacji budynku, którą przeprowadziliśmy w poprzednich trzech latach, cieszymy się, że znaleźliśmy w Adventum profesjonalnego partnera, który ma jasno określoną wizję dla tego biurowca”.

Ukończony w 2001 roku budynek został odnowiony w latach 2015–2018.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / ag

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium