POZnań

Ruszają zapisy na Poznańskie Dragony

Mistrzostwa młodziezy - smocze łodzie  Foto: Marta Sojkin, Poznańskie Dragony

W poniedziałek 25 marca ruszają zapisy do XI edycji Mistrzostw Szkół w Smoczych łodziach oraz w 3. edycji Mistrzostw w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji Dragony 2019. Obie imprezy odbędą się 8 czerwca br. na Torze Regatowym Malta w Poznaniu. Ilość miejsc jest ograniczona.

W Mistrzostwach Szkół Smoczych łodzi „Poznańskie Dragony 2019” na starcie stanie ponownie tylko 36 osad. Zawody mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan. W imprezie wystartują m.in. uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Dotychczas we wszystkich edycjach wzięło udział około 4 tysiące uczniów.

Wszystkie chętne do udziału szkoły proszone są o jak najszybsze przesłanie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych oraz list uczestników.

Tego samego dnia rozpoczną się zapisy do 3. edycji Mistrzostw w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji „Dragony 2019” – na starcie stanie ponownie tylko 20 osad.

Zawody rozgrywane będą w 3 kategoriach:

FAN – konkurencja dla amatorów – pracowników firmy i instytucji
SPORT – konkurencja dla wszystkich chętnych (bez ograniczeń)
Sport MIX – osada składa się z minimum 8 osób, w tym minimum 4 kobiety wiosłujące

W zeszłorocznej edycji Mistrzostw w Smoczych łodziach Dragony 2018 wzięły udział 42 osady (ponad 450 osób). Po zaciętej walce w rywalizacji Szkół Podstawowych zwyciężyła osada SP 27. W rywalizacji Szkół Gimnazjalnych zwyciężyła Szkoła nr. 5 z Lubonia.
Podczas gdy na wodzie toczyła się walka o medale na trybunach odbywał się konkurs na najlepiej kibicującą szkołę. Po zaciętej rywalizacji nagrodę ostatecznie przyznano SP 27 i Gimnazjum 64.

W ramach 2. Mistrzostw w smoczych łodziach dla firm i instytucji „Dragony 2018” w kategorii Sport Mix zwyciężyła osada VW Poznań Crew. W kategorii Fun zwyciężyła osada MEDOS Team Chełmno.

Organizator: Klub Sportowy Stomil Poznań;
Partnerzy: Santander, Miasto Poznań, Rada Osiedla Rataje, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych”,
Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Poznania
Więcej informacji: www.aktywninawodzie.pl

Użyte w artykule zdjęcia: Marta Sojkin, Poznańskie Dragony

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz