Lech Poznań – Legia Warszawa 2:0 (1:0 2p)

Lech Poznań - Legia Warszawa (najlepsi kibice na świecie)  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W meczu 23. kolejki LOTTO Ekstraklasy przy Bułgarskiej zostanie rozegrane spotkanie pomiędzy Lechem Poznań a Legią Warszawa.

Do tej pory spotkania obu drużyn traktowane były jako szlagier i zapowiedź dobrego widowiska. Jednak obie drużyny źle rozpoczęły wiosenną rundę powodując sporą frustrację u swoich kibiców. Raczej pewnym, że część kibiców obu drużyn się pojawi na stadionie w Poznaniu. Ale tak jak trudno przewidzieć co będzie działo się na boisku tak trudno przewidzieć co będzie się działo na trybunach.

Lech Poznań zajmuje dopiero siódme miejsce w tabeli, i nie wygrał żadnego spotkania w tej rundzie, a niedawno przegrał na wyjeździe z Piastem Gliwice aż 0:4. Legia Warszawa do lidera traci cztery oczka i znajduje się na drugim miejscu w ligowej tabeli. Legioniści również doznali sromotnej porażki w ostatnim spotkaniu i to przed własną publicznością 0:2.

2 - 0

Legia Warszawa

• 20:05 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 20:04 Spotkanie jak na hit Ekstraklasy mocno przeciętne. Choć dla zawodników jak i kibiców poznańskich na pewno ważne. Jednak by kibice tłumnie wrócili na stadion jeszcze wiele trzeba. Zwycięstwo na pewno cieszy i trzeba pogratulować podopiecznym trenera Nawałki.
  • 90+4 Koniec meczu! Lech pokonuje Legią 2:0. Kolejorz awansuje na 5. miejsce w lidze.
  • 90' 4 minuty doliczonego czasu gry.
  • 89' Rożny dla Legii ale nic z tego nie wynikło.
  • 88' Jędrzejczyk ukarany żółtą kartką.
  • 88' Lech: Marchwiński zmienia Jóźwiaka
  • 82' Lech: De Marco za Jevtić
  • 80' Legia: Medeirosa zmienia Martins
  • 80' Legia: Kulenović zmienia Kucharczyka
  • 80' Jóźwiak faulowany przez Nagy'a w polu karnym. I jest karny dla Lecha! Gytkjaer zamienia rzut karny na bramkę dla Poznaniaków! Lech prowadzi już 2:0!
  • 77' Kucharczyk marnuje okazję niecelnie strzelając na bramkę Burića.
  • 76' 24164 widzów zasiadło na stadionie.
  • 71' Nagy dośrodkowuje w pole karne gdzie dobrze przygotowany Burić łapie piłkę.
  • 69' Jevtić miał szansę i czas...oddał słaby strzał z 20 metrów.
  • 67' Tym razem Robert Gumny ukarany żółtą kartką.
  • 65' Pedro Tiba ukarany kartką za brzydki faul na rywalu.
  • 64' Legia: Nagy zmienia Agrę
  • 61' Burić broni strzał Cafu.
  • 57' Chwilę wcześniej Vujadinović fauluje Carlitosa za co dostał żółtą kartkę.
  • 57' Jevtić zatańczył z obrońcami Legii i oddał strzał, który zablokowany!
  • 52' Jóźwiak mocno strzela w Majeckiego, który wybija piłkę przed siebie.
  • 49' Spóźniona reakcja Gytkjaera i niestety brak szans Lecha na kontrę.
  • 45' Wznawiamy mecz.
  • 45+3 Koniec pierwszej części spotkania. Atmosfera na boisku jest bardzo zmienna. Od nagłych zrywów do momentów kiedy widać, że zawodnicy nie bardzo mają pomysł na grę.
  • 45' 2 minuty doliczonego czasu gry. i od razu przerwa. Zadymienie na stadionie jest za duże.
  • 45' Agra niecelnie strzela z 20 metrów.
  • 41' Kucharczyk głową strzela po dośrodkowaniu Agry, jednak zagrożenia dla bramki Burića nie ma.
  • 37' Szymański wywalczył rzut rożny dla warszawiaków.
  • 32' Jednak Nikola Vujadinovic zapisuje sobie na koncie bramkę z 8. minuty!
  • 31' Tiba wrzucił piłkę do Kostewycza... i niestety na tym koniec na tym, Ukrainiec nie znalazł sposobu by zagrać dalej.
  • 26' Artur Jędrzejczyk zatrzymuje atakującego Kolejorza. Makuszewski nie dostał szansy sam na sam z bramkarzem rywali!
  • 25' Zmarnowane dogranie w pole karne Andre Martinsa. Żaden z jego kolegów nie zdołał nawet oddać strzału.
  • 24' Jędrzejczyk zatrzymał Makuszewskiego. Strata piłki Lecha.
  • 22' Gra nieco się uspokoiła... żadna z drużyn nie bardzo ma pomysł na to co zrobić z rywalem.
  • 18' Makuszewski ukarany kartką za faul.
  • 18' Czy Szymański był faulowany w polu karnym? To zapewne w telewizji na powtórce można dokładniej stwierdzić albo używając VAR. Sędzia póki co nic z tym nie robi.
  • 10' Cios za cios. Najpierw Legia próbuje atakować po czym robi to Lech.
  • 8' Vujadinović strzelał po rzucie wolnym. Piłka trafiła w Vesovicia i wpadła do bramki! Lech prowadzi z Legią 1:0
  • 5' Strzał Tiby wprost w ręce Mejckiego.
  • 3' Legia mocno naciska Lecha nie pozwalając poznaniakom na swobodne rozgrywanie piłki.
  • 0' Rozpoczynamy spotkanie.
  • 17:55 Adam Nawałka dokonał pięciu zmian w porównaniu do klęski z Piastem w Gliwicach (0:4). Do składu wraca Robert Gumny oraz Thomas Rogne. Jeszcze jedną szansę otrzyma Nikola Vujadinović. Wykartkowanego Trałkę zastąpi w środku pola Maciej Gajos.
  • 17:50 Dzień dobry Państwu! Za niespełna dziesięć minut rozpocznie się mecz Lech - Legia.