Aglomeracja

Obrazy z życia Powstańców

Wielkopolski Park Etnograficzny  Foto: lednicamuzeum.pl

Inscenizację z życia Powstańców będzie można zobaczyć w Wielkopolskim Parku Etnograficzym w Dziekanowicach w najbliższą sobotę 2 lutego.

To wyjątkowe wydarzenie w zagrodach Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach powstało z myślą o ukazaniu życia w różnych aspektach Powstania: przygotowaniu i warunkach życia żołnierzy, roli kobiet w Powstaniu, znaczeniu Straży Ludowej, stosunku zwyczajnych Niemców do Powstańców i odwrotnie.

To inscenizacja złożona z kilku scen nawiązujących do wydarzeń z okresu od 27 grudnia 1918 roku do 16 lutego 1919 roku, które miały miejsce w różnych wsiach wielkopolskich. Zaprezentowane będą wydarzenia z tych miejscowości, z których zagrody zostały przeniesione do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego.
Inscenizacja, która będzie miała miejsce w Muzeum to szczególna okazja do poznania wydarzeń mających miejsce w całym regionie bez wyruszania do każdego z tych miejsc z osobna.

Opowiemy o Bohaterach wywodzących się z „naszych” wsi – bądź to poprzez urodzenie bądź poprzez zamieszkiwanie przed wybuchem Powstania – mówią przedstawiciele Parku Etnograficznego.

Tekst: Ewelina Jaśkowiak

Użyte w artykule zdjęcia: lednicamuzeum.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz