Dobre wyniki Grupy Enea

Autor: irag. Poznań, 23 Listopada 2018

Grupa Enea ma powody do zadowolenia. Po trzech kwartałach tego roku może pochwalić się dobrymi wynikami finansowymi. 

Wypracowaliśmy blisko 2 mld zł EBITDA przy przychodach wynoszących ponad 9,3 mld zł, to więcej niż w tym samym okresie 2017 r. oraz w latach ubiegłych – mówił dzisiaj Mirosław Kowalik, prezes Enei – konsekwentnie wzmacniamy potencjał finansowo-operacyjny Grupy do realizacji nowych inwestycji w oparciu o nowoczesne technologie.

Prezes podkreślił, że Grupa może elastycznie reagować na zmienną sytuację rynkową i regulacyjną między innymi dlatego, że zajmuje się całym łańcuchem od wydobycia węgla, po sprzedaż i dystrybucję energii elektrycznej do odbiorcy końcowego.

Za nami pierwsza aukcja mocy, na której zakontraktowaliśmy prawie 3,7 tys. MW, w tym blok 11 w Elektrowni Kozienice na okres 15 lat, a dzięki osiąganym, zgodnie z założeniami, wynikom finansowym i dostępności finansowania konsekwentnie realizujemy nasz program inwestycyjny w poszczególnych obszarach działalności – dodał Mirosław Kowalik.

Grupa w pierwszych trzech  kwartałach tego roku przeznaczyła na inwestycje 1 454,8 mln zł. Wzrosły nakłady na inwestycje związane z ochroną środowiska, które w analizowanym okresie wyniosły 78.000.000 zł.

Użyte w artykule zdjęcia: sxc, materiały prasowe

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.