Biofarm przegrał ze Śląskiem

1 liga: Biofarm Basket Poznań - Śląsk Wrocław 70:79 - Pozna  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
1 liga: Biofarm Basket Poznań - Śląsk Wrocław 70:79 - Poznań 10.11.2018 r.

Biofarm Basket Poznań musiał uznać wyższość FutureNet Śląska Wrocław, choć momentami, gra poznaniaków prezentowała się znacznie lepiej niż starania rywali. Celne trafienia z dystansu w czwartej kwarcie pozwoliły jednak wrocławianom zbudować przewagę i zwyciężyć 79:70.

Biofarm Basket poniósł szóstą porażkę z rzędu, ulegając na swoim parkiecie liderowi tabeli 1. Ligi koszykówki, FutureNet Śląskowi Wrocław 70:79. Zacięta walka w kwarcie pierwszej (12:17 dla Śląska) przerodziła się w prym Biofarmu Basketu w drugiej – zawodnicy trenera Pawła Blechacza zdobyli 24 punkty wobec 13 Śląska Wrocław, co zwiastowało wyrównaną drugą połowę. Śląsk zmobilizował się jednak po wyjściu z szatni, prezentując równą grę (odpowiednio 23 i 26 punktów w trzeciej i czwartej kwarcie), oddalając się finalnie od Biofarmu Basketu na odległość 9 punktów.

Najwięcej punktów dla drużyny Biofarmu Basketu zdobył Mikołaj Kurpisz. 20-letni środkowy spędził na parkiecie niemal 34 minuty czasu gry, zastępując Adama Metelskiego, który powraca do gry po przebytej kontuzji. Dorobek Kurpisza w tym spotkaniu to 20 punktów. W drużynie Śląska Wrocław, najlepiej punktującym zawodnikiem był inny 20-latek, Jakub Musiał. Jako rozgrywający/rzucający uczestniczył w grze przez 29 minut, zdobywając po drodze 22 punkty dla swojej drużyny.

Basketowi Poznań po raz kolejny we znaki dały się niewielkie możliwości rotacji zawodników oraz plaga kontuzji w zespole. Aż czterech zawodników z głównej piątki Biofarmu Basketu spędziło na parkiecie ponad 25 minut. Mecz ze Śląskiem Wrocław był również kolejnym spotkaniem bez głównej postaci tej drużyny – rozgrywającego Marcina Fliegera. Zawodnik ten, pauzujący z powodu kontuzji mięśnia dwugłowego uda, ma powrócić do ligowych rozgrywek pod koniec listopada.

Następne ligowe starcie Biofarm Basket Poznań stoczy na wyjeździe z GKS-em Tychy. Mecz ten odbędzie się w sobotę, 17 listopada o 19:00 w ramach 10. kolejki 1. Ligi koszykówki mężczyzn.

Najbliższe spotkanie domowe Biofarm Basket Poznań rozegra przeciwko SKK Siedlce. Drużyny te zagrają ze sobą w sobotę, 24 listopada o godz. 17:00 w hali CityZen, ul. Droga Dębińska 10c w Poznaniu.

Biofarm Basket Poznań – FutureNet Śląsk Wrocław 70:79 (12:17, 24:13, 15:23, 19:26)