Nowy hotel w Poznaniu

Autor: irag. Poznań, 5 Listopada 2018

166 pokoi zaoferuje gościom nowy hotel Park Inn by Radisson, który powstał przy ulicy Szyperskiej. Jest to już 16 hotel w Polsce należący do marki Radisson.

Zainteresowanie Poznaniem przez tego typu inwestorów to efekt rosnącej liczby turystów, którzy szukają w stolicy Wielkopolski noclegu. Według danych Urzędu Statystycznego w ciągu ostatnich trzech lat liczba noclegów wzrosła o 25%.

Poznański hotel Park Inn powstał przy ulicy Szyperskiej między Garbarami a Estkowskiego.  Oferuje 166 pokoi, całodzienną restaurację i bar w lobby, miejsca parkingowe i siłownię. Powstało tutaj także 5 sal konferencyjnych.

Poznań należy do grupy kluczowych miast w naszej strategii rozwoju w regionie – podkreślił Yilmaz Yildirimlar z Radisson Hotel Group – zaprojektowaliśmy Park Inn by Radisson w Poznaniu, by stał się idealnym miejscem noclegowym dla osób, pragnących zwiedzić to jedno z największych, najstarszych i najlepiej prosperujących miast, które jednocześnie zyskuje bardzo na znaczeniu gospodarczym.

Stosunkowo niedaleko, także w ścisłym centrum miasta, przy św. Marcinie, budowany jest hotel Hampton by Hilton. Budynek będzie miał 8 kondygnacji i powierzchnię 5.000 metrów kwadratowych. Planuje się, że rocznie hotel ten odwiedzać będzie 50.000 gości, którzy będą mieli do dyspozycji 117 pokoi o zróżnicowanym standardzie, a także strefę fitness, salę konferencyjną, salę komputerową, bar i restaurację.

Prawdopodobnie zostanie oddany do użytku w lutym 2019 roku. W tej chwili przyjmowane są rezerwacje pobytu rozpoczynające od 28 lutego przyszłego roku.

Użyte w artykule zdjęcia: Marcin Mularczyk - www.fotoradarmm.pl, lepszyPOZNAN / tab

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.