Kutno lepsze do Biofarmu

Biofarm Basket Poznań - Polfarmex Kutno 70:73 - Poznań 03.11.2  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Biofarm Basket Poznań - Polfarmex Kutno 70:73 - Poznań 03.11.2018 r.

W meczu I ligi koszykówki męskiej zmierzyły się drużyny Biofarmu Basket Poznań i Polfarmexu Kutno. Poznaniacy bardzo się starali jednak po czterech kwartach lepsi okazali się gości wygrywając 70:73.

W spotkanie lepiej weszli gospodarze, którzy sukcesywnie utrzymywali przewagę nad rywalami. Jednak już w ósmej minucie gry przyjezdni zminimalizowali straty do jednego oczka i pierwszy raz przełamali wynik. Na początku drugiej odsłony spotkania, rywale szybko powiększyli przewagę. Jednak zawodnicy Biofarmu nie odpuszczali starali się niwelować straty.

Po przerwie poznaniacy nadal próbowali odrabiać straty, lecz ani razu  w trzeciej kwarcie nie doprowadzili nawet do wyrównania. Dopiero w końcówce czwartej kwarty gospodarze skuteczniej odrabiali straty i nawet wydawało się, że mogą przełamać niekorzystny wynik. Niestety nawet dwukrotne odrobienie strat do jednego punktu nic nie dało. Za każdym razem wkradała się nerwowość, która przekładała się na błędy w rzutach.

Biofarm Basket Poznań – Polfarmex Kutno 70:73 (21:22, 18:22, 16:17, 15:12)