K U L T U R A

Within Temptation: Resist Tour 2018!

Within Temptation w Sali Ziemi w ramach trasy "The Resist Tour 2  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Within Temptation w Sali Ziemi w ramach trasy "The Resist Tour 2018" - Poznań 26.10.2018 r.

Bilety wyprzedane i tłum fanów metalu na poznańskich targach to znak, że w Sali Ziemi coś się dzieje. W sobotni wieczór przed poznańską publicznością zagrała holenderska grupa grająca symfoniczny metal, a mowa o Within Temptation. Tą trasą zespół promuje swoją nową płytę “Resist”, która ukaże się 14 grudnia.

Kwadrans po godzinie 21. na scenie zameldował się Within Temptation. Zespół bez zbędnej zwłoki rozpoczął metalową ucztę. Zdecydowana większość utworów, jakie można było usłyszeć tego wieczoru pochodziły z nowej płyty “Resist”, jednak nie zabrakło takich klasyków jak “Shot in the Dark”, “Faster”, “Mother Earth”. Fantastyczny wokal Sharon den Adel magnetycznie wciągał wszystkich fanów a płynące ze sceny dźwięki powodowały, że absolutnie każdy w ten czy inny sposób podrygiwał rytmicznie.

Na początek wieczoru w roli supportu zagrał niemiecki zespół Beyond the Black, który jak na młody wiek prezentuje się znakomicie. Kapela powstała w Mannhaim w 2014 za sprawą charyzmatycznej wokalistki Jennifer Haben ma już za sobą występ na Wacken Open Air 2014, gdzie supportowali takie zespoły jak Saxon i Hell. W poznaniu zaprezentowali się wyśmienicie i bardzo energetycznie rozgrzewając publiczność przed gwiazdą wieczoru.

 

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz