Piłkarze wodni szukają potwierdzenia formy

Autor: bigbiciq. Poznań, 23 Października 2018

Po dwóch zwycięstwach nad Legią, piłkarze wodni KS Waterpolo Poznań będą chcieli potwierdzić swoją formę podczas meczów z beniaminkiem – Alfą Gorzów Wlkp.

W sobotę i niedzielę na Termach Maltańskich rozegrana zostanie druga kolejka Ekstraklasy Mistrzostw Polski Seniorów w Piłce Wodnej. Drużyna z Poznania podejmie beniaminka z Gorzowa, w którego barwach wystąpi kilku zawodników znanych z występów w drużynie gospodarzy spotkania. Aż 5 zawodników w składzie Gorzowian ma w swojej historii występie w drużynie KS Waterpolo. Oskar Szymonik, Jakub Goździak oraz Łukasz Miałkowski występowali w stolicy Wielkopolski nie dawniej niż w zeszłym sezonie. Marcin Czapla oraz Maciej Mruk to zawodnicy, po których pamięcią kibice musieliby sięgnąć nieco głębiej. Wszyscy jednak stanowią obecnie o sile zespołu debiutującego w najwyższej klasie rozgrywkowej. Gorzowianie mają nadzieję na pozostanie w lidze i do weekendowych spotkań na pewno przystąpią zmobilizowani i rządni wygranej.

Piłkarze KS Waterpolo Poznań po dwóch wygranych na inaugurację będą chcieli podtrzymać dobrą passę i zapewnić sobie kolejne punkty w zaciętej walce o mistrzostwo. Kto okaże się lepszy kibice będą mogli się przekonać przychodząc na Termy Maltańskie w sobotę o godz. 18:00 oraz niedzielę o 12:30. Wstęp na mecze tradycyjnie bezpłatny.

Podchodzimy do tego meczu niezwykle zmobilizowani, pełni optymizmu ale jednocześnie z szacunkiem dla rywala. Znamy się doskonale i wiemy, że do zwycięstwa będziemy potrzebowali twardej i konsekwentnej gry przez pełne 40 minut każdego ze spotkań. Mamy nadzieję, że po spotkaniu w tabeli zapiszemy kolejne punkty i potwierdzimy, że w tym roku stać nas ponownie na walkę o medale. – powiedział w rozmowie Tomasz Różycki – prezes i zawodnik KS Waterpolo Poznań oraz dyrektor SMS Marcina Gortata.

I mecz
KS Waterpolo Poznań – Alfa Gorzów Wielkopolski sobota 27.10.2018 godz. 18:00

II mecz
KS Waterpolo Poznań – Alfa Gorzów Wielkopolski niedziela 28.10.2018 godz. 12:30

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.