Sport

W Toruniu nie będzie łatwo, ale chcemy wygrać

Enea Energetyk Poznań - Uni Opole  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W sobotę o godzinie 14:00 w Toruniu siatkarki Enea Energetyk Poznań rozegrają mecz w ramach 6 kolejki 1 Ligi Siatkówki Kobiet. W Grodzie Kopernika przeciwniczkami poznanianek będą zawodniczki Volley Toruń, spadkowicza z Ligi Siatkówki Kobiet. – Nie będzie łatwo, ale chcemy wygrać – przekonuje Katarzyna Urbanowicz, środkowa Enea Energetyk Poznań.

Czwarte zwycięstwo w sezonie siatkarek Enea Energetyk Poznań, tym razem z UNI Opole (3:0), pozwoliło im wskoczyć chwilowo na “pudło” 1 Ligi Kobiet. W niedzielę energetyczny team wyprzedziła ponownie w tabeli warszawska Wisła, która rozegrała jedno spotkanie więcej.

Bycie w czubie tabeli na pewno cieszy i motywuje do dalszej ciężkiej pracy. Koncentrujemy się na sobie, na swojej ciężkiej pracy i na każdym kolejnym meczu. Mamy nadzieję, że w kolejnych spotkaniach także będziemy się cieszyć ze zwycięstwa – podkreśla młoda środkowa popularnych #energetykgirls
Na zapleczu ekstraklasy o każdy punkt jest bardzo ciężko…

Sytuacja zespołu z Torunia jest coraz trudniejsza. Drużyna prowadzona przez bardzo doświadczonego szkoleniowca, którym jest Mirosław Zawieracz, mimo posiadania w swoich szeregach takich nazwisk jak Sylwia Kucharska czy Dominika Minicz nie może wydobyć się ze sportowego kryzysu. Mecz z poznaniankami będzie kolejną okazją do pierwszego zwycięstwa w sezonie.

Jeśli chodzi o spotkania z Toruniem i Dąbrową Górniczą, to do każdego meczu podchodzimy z taką samą starannością i profesjonalizmem. Nie ważne jest, które miejsce w tabeli zajmuje nasz przeciwnik. My się musimy cieszyć każdą naszą pojedynczą akcją, zagraniem, każdym ligowym zwycięstwem. Pierwsza liga jest bardzo, bardzo zacięta i wyrównana. Tutaj naprawdę jest ciężko w każdym meczu – wyjaśnia Izabela Rapacz, atakująca Enea Energetyk Poznań

W domowej potyczce z ekipą trenera Marcina Patyka, przed toruńską publicznością po raz pierwszy zaprezentują się nowo pozyskane przez Volley Toruń, Sylwia Kucharska i Hanna Łukasiewicz.

Enea Energetyk Poznań – Volley Toruń
Sobota, godzina 14:00 – hala UCS ul. Św. Józefa w Toruniu.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz